ZSSK je pripravená nahradiť vlaky, ktoré poskytoval RegioJet

0
1146
ZSSK je pripravená nahradiť vlaky, ktoré poskytoval RegioJet
Ohodnoť článok

41228174 - train on the platform of railway station in gdynia poland.

Keď RegioJet odíde z trasy do Košíc, ZSSK je pripravená nahradiť zrušené vlaky

(TASR) – V prípade odchodu súkromného dopravcu RegioJet z trate Bratislava – Košice, je štátna Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) pripravená nahradiť zrušené vlaky bez ďalších podmienok voči štátnemu rozpočtu. Ukrátené pritom podľa štátneho dopravcu nebudú ani mestá, kde dnes InterCity (IC) vlaky nezastavujú.


Tip redakcie: 10 predsavzatí do nového roka, ktoré nikdy nesplníte


Ak RegioJet odide ZSSK nahradí jeho vlaky

„Dnes sa intenzívne pripravujeme na potenciálnu zmenu grafikonu,“ avizoval generálny riaditeľ ZSSK Filip Hlubocký. Dopravca si je podľa jeho slov vedomý, že cestujúci z miest, ktoré dnešné IC vlaky ZSSK neobsluhujú, majú obavy o kvalitu cestovania. „Preto prioritne riešime nové, nedotované spojenia tak, aby dnešná obslužnosť jednotlivých staníc zostala zachovaná,“ prisľúbil člen predstavenstva ZSSK Karol Martinček.

RegioJet svoje vlaky ešte nezrušilRegioJet BA KN

ZSSK zatiaľ nemá k dispozícii oficiálne potvrdenie o ukončení prevádzky vlakov súkromným dopravcom na linke Bratislava – Žilina – Košice. RegioJetom prevádzkované časy v grafikone ŽSR ešte nie sú zrušené. „Už v minulosti totiž zaznelo na túto tému množstvo vyhlásení, preto s konkrétnymi informáciami a rozhodnutiami o nových spojoch, obehoch súprav či dopravnej ceste bude ZSSK čakať až do oficiálneho potvrdenia odchodu spoločnosti RegioJet z danej trate,“ dodal hovorca firmy Tomáš Kováč.

Svoje rozhodnutie prestať prevádzkovať vlaky na trase Bratislava – Košice oznámil RegioJet v utorok 3. januára. Z trate chce dopravca odísť od 31. januára 2017. Ako dôvod svojho rozhodnutia uviedol opätovné zavedenie IC vlakov na túto trať. Súčasne s cestovným zadarmo v dotovaných rýchlikoch totiž nie je podľa dopravcu na trhu dostatok platiacich cestujúcich na to, aby sa vedeli komerčne nedotované vlaky vo vnútroštátnej doprave na Slovensku uživiť.

Čítaj tiež:

EÚ je v otázke brexitu jednotná

Podľa Trumpa neexistuje žiaden dôkaz, ktorý by spájal Rusko s hackerskými útokmi

Amriho zbraň sa zhoduje s tou, ktorou zomrel poľský kamionista

ZANECHAŤ ODPOVEĎ