Youtube začal pred viaceré videá púšťať reklamné spoty

0
1828

Nadávame keď vidíme videá na iných komerčných portáloch, pri ktorých musíme videozáznamu pretrpieť reklamu skôr, ako si pozrieme pár sekúnd videozáznamu. Ak náhodou článok obsahuje videí viac, just v každom jednom bude reklama a tá sa nebude dať preskočiť. Toto je asi v skratke realita na Slovensku, týkajúca sa videí. Človek potom stratí nervy, vykašle sa na videomateriál a radšej pôjde inam. Najviac takto dožiera reklama na Tivi.sk.

Po pravde som bol osobne dlhé roky rád, že Youtube nepotrebuje získavať peniaze takýmto spôsobom, no časy sa menia. Už pred mesiacom sa mi podarilo nájsť viacero videí. Kanály rôznych firiem, televízií, alebo portáli IGN.com majú reklamu už niekoľko rokov, no to, čo sa deje teraz, už je vmiesením reklamy aj tam, kde nebola. „Chcete si vypočuť skladbu obľúbenej kapely a odísť. V tom sa vám zapne nejaká reklama a nie ihneď skladba, ktorú ste chceli vidieť a počuť… “

Počúvam Kansas - Dust in the Wind a do toho reklama

Reklama, ktorá sa na šťastie po 5 sekundách preskočiť dá
Skôr, ako si pozriete viacero videí, ktoré sú skôr hudobného, alebo oficiálneho charakteru, majú po novom pred sebou reklamu. Tá sa objaviť na konkrétnom videu môže, ale neskôr nemusí. Výhodou je, že sa dá preskočiť po 5 sekundách sledovania. Reklama je pritom česká, slovenské som zatiaľ nezaznamenal. Priestor zatiaľ získali finančné inštitúcie, kozmetika a rôzne služby. Vždy s českým jazykom.

Počúvam A-HA a do toho reklama

Je kríza, tak čo sa čudujeme?
Už pred nejakým časom Youtube oslovoval autorov videí, či si nechcú privyrobiť získaním provízie za reklamu. Mysleli však iný druh reklamy. Pri reklame pred videom je možné, že získava províziu samotná kapela, v tomto sledovanom prípade A-HA. Riešenie však môže byť výrazne komplikované, najmä ak sú videá u rôznych ľudí a osobných profiloch, bez nejakých spojitostí medzi sebou. Nuž a tiež je hospodárska kríza, situácia sa neustále zhoršuje a tak sa nemôžeme diviť, že sa služba snaží zarobiť aj touto formou zisku. Firmy samotné mali záujem o takéto inzerovanie.