Skupiny na Facebooku môžu byť zaujímavé, viete aj vy o nejakých?

2
3448

Facebook je známy nie len tým, že sa na ňom stretávajú ľudia z celého sveta. Nájdeme na ňom aj takú zaujímavosť, ako sú skupiny a kluby. Staňte sa fanúšikom Pána Prsteňov a stretnite ľudí podobného zamerania záujmov. Alebo sa pridajte do skupiny milovníkov pizze, a možno si tam nájdete aj zaujímavý recept ako si  ju sami spraviť. Máme tu však aj niekoľko ďalších skupín, ktoré vás možno prekvapia, možno nie. Určite vám už prišla pozvánka na niektoré šialené, alebo zaujímavé. Našli by sme ich tisíce. Náš čitateľ Nauro pripravil a poslal článok, kde spomenul niekoľko, ktoré by mohli zaujímať niekoho z vás. Vyhľadať si ich môžete presne pod názvom, pod akým tu figurujú.

1. Seriem na voľby, aj tak sa tu nič nezmení.
Je skupina o aktuálnom politickom dianí na Slovensku. Táto skupina poukazuje na nekonečné sľuby politikov pred voľbami, ktoré sú často len obyčajné slová do vetra. V každom predvolebnom období politici niečo sľúbia čo nemôžu splniť. Vždy ich obyčajní občania zaujímajú len pred voľbami, po voľbách 4 roky na nich kašlú.

2. Ypsilon musí byť zrušený!
Skupina, ktorá hlása o ypsilone ako o zbytočnom znaku pre slovenčinu. Celá Juhoslávia používa len mäkké „i“ a funguje im to. Preto sa pýtam, nebolo by jednoduchšie, aby sme to zaviedli aj u nás? Argumenty typu „Stálo by to veľa peňazí kým by sme poopravovali všetky nápisy, tlačivá…“ považujem za bezpredmetné. Samozrejme bol by to nový štýl písania, ale starý by zostal  v platnosti. A tak by sa nemuselo nič prepisovať.

3. Slovenciny.Com – slovenské hry, DVD obaly a film
Tak táto skupina propaguje najznámejší web so slovenskými prekladmi hier a programov. Tvorcovia prekladov sú často amatéri, ktorí prekladajú na profesionálnej úrovni.

4. Celý večer sa tu teším na reklamy a oni to stále prerušujú nejakým filmom!
Reakcia je na ten fakt, že niektoré nemenované televízie to už začínajú s reklamami preháňať. Neustále prerušovanie filmu doslova primitívnymi hlúposťami o ktoré nikto aj tak nemá záujem. Niekedy sa pýtam sám seba, ako mohol niekto natočiť resp. ako niekoho mohla napadnúť taká chorá myšlienka.

5. KOSOVO JE SRBIJA!
Hm, zas nejaká politika. Tak názov tejto skupiny  hovorí za všetko. Je to skupina ľudí, ktorí si myslia, že Srbská provincia Kosovo patrí k Srbsku a je jeho neoddeliteľnou súčaťou.

6. V zime má prednosť ten, čo ide šmykom do križovatky…
Títo ľudia, ktorí sú fanúšikmi tejto skupiny upozorňujú aké je nebezpečné jazdiť v zime hlavne na Slovenských cestách, ako sú cestári každoročne „pripravení“ na odhŕňanie a posýpanie.

7. PETICIA PROTI POZICKE GRECKU
Túto skupinu pokladám za dosť prínosnú a ukážkovú, ako sa dokážu ľudia zjednotiť a vysloviť svoj postoj. Prečo by mali chudobní Slováci požičiavať bohatým Grékom? Nejako mi to nedáva logiku, ale dobre no.

8. Avatar – movie & game
Fanúšikovia filmu a hry Avatar. Skupina pritom patrí medzi najväčšie skupiny k filmu na Slovensku, ak nie je sama tou najväčšou. Pôvodne vznikla ako súčasť úspešných stránok o filme, no po zmene majiteľa webu a jeho úpadku by sa možno skupina k webu ani nepriznala.

9. Nech je už po maturite!
Tak túto vetu si povedal hádam každý z nás, ktorí sme, alebo ešte len ideme maturovať. Tak preto vznikla táto skupina, ako taký malý výkrik do tmy.

10. ♥SLOVAKIA♥ IS NOT Slovenia!!!Learn the fucking difference!!!
Takže konečne prišiel rad aj túto moju obľúbenú skupinu. Niektorí zahraniční ľudia už by si mohli konečne uvedomiť, že je veľký rozdiel medzi našim Slovenskom a Slovinskom. Presnejšie pre cudzincom, rozdiel medzi dvoma slovami Slovakia a Slovenia. Síce sme 2 podobné národy, ale máme aj dosť rozdielov. Preto už aj mňa štve, keď si nás niekto pletie.

(Dodatok šéfredaktora:  ak ste to ešte nevedeli – po slovinsky sa „slovinština“ povie „slovenščina“ a slovo „slovinsky“ sa zas povie „slovensky“,  vlajku si spravili rovnakú ako máme my, tak sa niet čomu diviť, keď si nás svet mýli. Chcete si v nejakom programe nastaviť slovenčinu a nájdete tam „slovensky“ niekedy dvakrát. Smutné.)

Zaujimavosti.net na Facebooku
Aj tento web má svoju skupinu, nájdete ju pod názvom – Zajímavosti.net – alebo kliknite priamo na skupinu na webe, v pravej časti webu nižšie nájdete skupinu fanúšikov serveru Zaujimavosti.net – tam sa dozviete o mnohých novinkách. Budeme radi ak sa stanete fanúšikmi tohto nového serveru o novinkách a zaujímavostiach z rôznych oblastí.

Pošlite nám svoj tip
Napíšte do komentárov vaše tipy na zábavné alebo zaujímavé skupiny.

Comments are closed.