Podvod so zmenou pozadia na Facebooku pokračuje v čiernej verzii

0
1565

Čierny FacebookLen nedávno sme písali o momentálnej hrozbe, podvodnom plugine, ktorý mení Facebook na červeno a už je tu ďalšia verzia. Čierny Facebook, od rovnakého autora a s najväčšou pravdepodobnosťou s rovnakými prvkami a nekalými funkciami. Opäť ide o plugin, ktorý sa dá inštalovať do prehliadača Google Chrome. Ten následne mení farby len vo vašom profile a len vo vašom počítači, nahradzuje modrú čiernou, avšak zabúda informovať o tom, že vaše heslá odosiela na neznáme miesta, odhaľuje osobné dáta a tiež vo vašom mene informuje na Facebooku o tomto plugine.

Ako sa vôbec k problému dostanete?
Odkaz vám pošlú vaši priatelia a oni sami o tom ani nevedia. Mimo to je tu fakt, že „infikovaná“ obeť na svojom facebooku nevedomky zverejní fotografiu s reklamou a odkazom na túto aplikáciu. Na fotografii je pritom označených viacero mien priateľov, približne od 20 do 50 priateľov. Tým sa následne zobrazí v profile ich „výskyt“ na fotografii, kde v skutočnosti nie sú. Takto sa táto aplikácia rýchlo dostáva k priateľom.

Konkrétne varovanie
Pre upresnenie odkaz navádza na kliknutie priamo na stránky: http://csbivppbd.tumblr.com/?7465608022175, zároveň sa podvodná stránka schováva na adrese: http://blackf1.s3-website-us-east-1.amazonaws.com/last.html, kde rovnako tak neklikajte so záujmom inštalovať. V žiadnom prípade neodporúčame použiť a inštalovať. Nejde o oficiálny plugin do Google Chrome a práve preto sa aplikácia dá stiahnuť na pofidérnom webe bez jasného umiestnenia a ďalších podmienok. Viac o tomto probléme sa dočítate v prípade červenej verzie.