Mercedes-Benz a jeho nový projekt ,,In car office“

0
2153

Na Medzinárodnej technologickej výstave (IFA) 2016 v Berlíne predstavil Mercedes-Benz nový projekt s názvom ‘In Car Office’, teda „kancelária v aute“. Ten by mal palubným počítačom dodať ďalšie chytré prvky ako podporu Microsoft Exchange a s ňou synchronizáciu pracovného kalendára, plánovača a kontaktov. Aktualizácia, naplánovaná na prvú polovicu budúceho roku, by vozidlám mala pomôcť s návrhmi pre destinácie či hovory.

Netreba čakať, že sa z áut stanú pracoviská na kolesách, no užívatelia si cestou budú môcť pohodlne vybaviť veci, ktoré by pravdepodobne aj tak riešili „za pochodu“.

Nový systém si okrem iného z Exchange stiahne kontakty do navigácie či vám umožní počas jazdy vybaviť hovory, ktoré máte naplánované v kalendári. Cieľom novinky je najmä zvýšiť bezpečnosť na cestách. Preto sa zameral práve na činnosti, ktoré ľudia bežne vykonávajú v aute – takto ich budú môcť robiť handsfree, pohodlne, a najmä s neporovnateľne menším rizikom nehody.

Čítajte tiež:

A teraz budete pôsobiť zdatne aj v tejto téme! PC terminológia pre dámy alebo technických „nevzdelancov“

21 technológií, ktoré budú do roku 2030 rozšírené vo svete

Yahoo spolupracovalo s FBI a tajne sledovalo všetky naše emaily


Zdroj:https://techcrunch.com/2016/09/02/mercedes-is-working-with-microsoft-to-make-your-commute-more-productive/?ncid=rss&cps=gravity_1730_-1763400328914395103

ZANECHAŤ ODPOVEĎ