Na trhu sú na predaj aj fingované účty ľudí na Facebooku

1
2000

Trochu divná, ale predsa skutočná vec je v súčasnosti predaj a trh s účtami na Facebooku. Šialenci, ktorí vytvoria vlastné, alebo fingované účty si pridajú stovky až tisíce ľudí a následne takýto účet predajú záujemcom, ktorý buď si chcú dokázať, že sú obľúbení a popýšia sa nafingovanými priateľmi – menami celkom neznámych ľudí, ale nevadí, nech si okolie myslí že je týpek obľúbený. Častejší dôvod, prečo si človek takýto účet existujúcej alebo neexistujúcej, hlavne však nafingovanej osoby, kúpi, je reklama. Taký človek vám posiela reklamu, pozvánky na jeho udalosti a jeho akcie a vy ich samozrejme nemusíte prijímať. Účet pritom predávajú už aj existujúci ľudia, ktorí nemajú záujem na dobrej reputácii a nad priateľstvom s jeho priateľmi. Čo je ešte podivnejšie je viazanosť účtu na email.

V prvom rade existuje jednoduché odporúčanie, nepridávať si celkom neznámych ľudí a určite si nepridávať ak vás o priateľstvo žiada slávna osobnosť (pochybujem, že je pravá). Obchod s účtami sa rozrastá a nejde dokonca ani o nič nové. Prvé účty sa na internete objavili už pred pol rokom, kedy si začalo pár ľudí uvedomovať niečo viac o význame Facebooku a jeho reklamnom potenciáli. Je však očakávateľné, že táto sféra obchodu bude aj ďalej pokračovať. Dosť, že sa obchoduje s vašimi priateľstvami, je otázkou času, kedy začne predávať niekto aj osobné údaje svojich priateľov. Ako malý dôkaz o tom, že táto vec nie je záležitosťou len Ruska, Nemecka, Poľska a Srbov (o ktorých to už je známe) prinášam aj niekoľko obrázkov o tom, že sa to deje aj v Čechách a na Slovensku. Dajte si preto pozor, koho si pridávate. Niekto si vás môže pridať len do počtu aby vaše priateľstvo mohol neskôr zhodnotiť finančne.

Treba dodať, že akékoľvek takéto pokusy o predaj účtov sa na fórach ponúkaných marketingové aktivity stretávajú aj s odporom. Skúsení, alebo skôr len viac uvedomelí odsudzujú tieto pokusy, no i tak zväčša majitelia „hodnotných facebook účtov na predaj“ aj nájdu svoho kupca v priebehu krátkej chvíľky.

Aké sú vaše názory na predaj účtov? Stretli ste sa s niečím podobným? Pridali si vás celkom cudzí a nechápete prečo? Napíšte do komentárov.

Comments are closed.