Na Facebooku sa premnožili žirafy, Žirafia výzva aj na Slovensku

0
2064

Žirafy a FacebookNa Facebooku sa akosi premnožili žirafy. Mnoho ľudí totiž šíri príspevok, ktorý dáva ostatným priateľom jednoduchú hádanku. Ak nevedia odpoveď, musia si dať na tri dni do profilovej fotografie žirafu a je pritom jedno akú. Dalo by sa povedať, že v profilových obrázkoch nájdete len tých, čo nevedeli odpoveď na hádanku a predsa sa nájdu aj takí, čo podľahnú a žirafu si dajú len zo srandy. Veď ak už sa raz stádo rozbehlo jedným smerom, tak prečo sa nepripojiť a vyčnievať z davu?

Originálny zdieľaný príspevok:
I have had to change my profile to a giraffe. I tried to answer a riddle and got it wrong . Try the great giraffe challenge!The deal is I give you a riddle. You get it right you get to keep your profile pic. You get it wrong and you change your profile pic to a Giraffe for the next 3 days. MESSAGE ME ONLY SO YOU DONT GIVE OUT THE ANSWER.He re is the riddle: 3:00 am, the doorbell rings and you wake up. Unexpected visitors, It’s your parents and they are there for breakfast. You have strawberry jam, honey, wine, bread and cheese. What is the first thing you open? Remember… message me only. If you get it right I’ll post your name here. If you get it wrong change your profile picture….

Slovenská verzia príspevku:
Skúste veľkú žirafiu výzvu! Dohoda je, že vám dám hádanku. Pokiaľ uhádnete, môžete si nechať svoj profilový obrázok. Pokiaľ sa vám to nepodarí, budete musieť zmeniť svoj profilový obrázok na žirafu na obdobie najbližších troch dní. Odpoveď mi pošlite do správy.
Tu je hádanka: o 03:00 zazvoní zvonček a vy sa prebudíte. Sú to nečakaní hostia a sú to vaši rodičia, prišli na raňajky. Máte jahodový džem, med, víno, chlieb a syr. Čo je prvá vec, ktorú otvoríte? Nezabudnite… pošlite odpoveď len mne. Keď odpoviete správne, napíšem pod status vaše meno. Pokiaľ zle, musíte si zmeniť svoj profilový obrázok.

Šíri sa ako pandémia
Chuť byť súčasťou celej tejto bláznivej siete prinúti reagovať, alebo zdieľať príspevok ďalej a ďalej. Kým my sa mu vyhýbame a divíme sa, že táto nie veľmi stará, no jednoduchá hádanka dala mnohým ľuďom zabrať, ľudia naokolo menia fotografie na žirafy od výmyslu sveta. Celá táto sranda pochádza zo stránok https://www.facebook.com/TheGiraffeRiddle, čo je v preklade žirafia hádanka, aj keď v samotnej úlohe nie je ani len zmienka o žirafe. Autorom celej srandy je Novozélanďan Andrew Strugnell, ktorú svoju výzvu zavesil z počiatku na Youtube. Sledovanosť videa neustále rastie. Prekvapujúce na celej veci je rýchlosť a záujem, ako túto jednoducho vytvorenú vec zviditeľnil.

O pár hodín bude nová výzva
Pri sledovaní oficiálnych stránok tejto podivnej výzvy vám do očí môže udrieť počítadlo. Za niekoľko hodín sa má celá výzva zmeniť na niečo nové. Buď teda príde nové zvieratko, čo je menej pravdepodobné, alebo príde celkom nová hádanka.

Dnešní ľudia sa však chcú baviť, hľadajú zábavu aj na Facebooku. Aj preto teda žirafomániu berieme ako ľahkú zábavu, ktorá nikomu neublíži. Možno ak len zákerným fotobankám, ktoré sú schopné aj teraz rozposielať výzvy na zaplatenie neautorizovaného použitia ich fotografii, keďže momentálne je opäť ich sezóna.