Mark Gasson sa nakazil počítačovým vírusom

1
2155

Ilustračný obrázok: VírusZnie to hlúpo, ale je to tak. Nie že by mal počítačový užívateľ v pošte nejakého trójskeho koňa, to len talentovaný profesor Mark Gasson, ktorý je mimo iné zamerania tiež skúsený špecialista na miniatúrne elektronické čipy, vyskúšal jeden taký čip na vlastnom tele. Zameranie tohto britského vedca je spojenie počítačového systému s nervovou sústavou človeka. Vytvoril preto čip, ktorý sa prakticky podobal na čip používaný pre identifikáciu psov a mačiek. Tento však mal byť prepojený s nervami tak, aby dokázal len myšlienkou ovládať prístroje.

Technológia by pritom priniesla revolúciu do bežného života,  veď viete si predstaviť, že by ste len myšlienkou mohli ovládať televízor, rádiu, mikrovlnku… potom teda pozor aby prístroje rozoznali, kedy sa vám zdajú šialené sny a kedy bdiete, nech sa nezobudíte na to že mám pri hlúpom sne vybehne žehlička žehliť, pec piecť a televízor začne nahrávať Eurosport… pochybujem že by v sne človek dokázal odhadnúť, že tú čerňejúcu a horiacu žehličku už by trebalo vypnúť.

Terminátor a Harry Potter v jednom

Aktuálna verzia mala robiť len menšie úkony a elektronickú komunikáciu ešte na jednoduchej úrovni. Problém však bol, keď sa zariadenie voperované do Markovej dlane nakazilo počítačovým vírusom, alebo ako by sme skôr povedali, nesprávny proces s nesprávnym úkonom, ktorý náhodne vytvoril kolaps čipu. Veď ktorý kolega by si z neho chcel vystreliť a vytvoril by pre čip vírus? Predpokladajme teda, že skôr išlo o nejaký príkaz, ktorý spôsobil reakcie, akoby šlo o nákazu vírusom. Mark sa tak stal prvým človekom, ktorý sa nakazil počítačovým vírusom, ale vo výskume pokračuje. Kým človek bude ovládať čip, je všetko v poriadku. Akonáhle však čip ovládne človeka, to už nebude to pravé.

Len tak na okraj… Vesmírní lidé to hovorili už dávno, že je ľudstvo očipované…

Comments are closed.