Facebook mení dizajn, prihlásenú hlavnú nástenku a ovládací panel

0
1439

Facebook mení vzhľad. V podstate všetky ovládacie prvky a hlavné HOME PAGE po prihlásení mení svoj dizajn a look. Logo samotné získava biely vzhľad na modrom pozadí v kocke s malým F. Panel s nastaveniami, menom a odhlásením by sa podobal na poslednú verziu, no to podstatné prichádza v hlavnej časti.

Novy facebook 2013

Pokiaľ vás celkom hore neotravuje žiadosť o opravu, alebo doplnenie koníčkov, miesta bydliska, práce a vzdelania, nachádza sa tam okno pre aktualizáciu statusu a pridanie fotografii a videa. Dizajn je svetlý, vedľa fotografie sa objavuje meno danej osoby v čiernej farbe, čo už neznie príliš facebookovsky. Príspevky tiež zmenili mierne look, týka sa to najmä časti s SHARE, LIKE a COMMENT časťami. Príspevky a komunikácia tvoria hlavnú časť a hrubší ľavý blok stránky. Pravý tenší blok tvoria niektoré voľby, odporúčania priateľov a tiež niekoľko odporúčaní na priateľov s počtom spoločných známych. Celkom hore pravý blok obsahuje filtrovaciu možnosť prekliknúť sa na výber noviniek priateľov, alebo všetkých priateľov a stránok.

Zaujímavý je aj panel celkom vľavo. Tam sa počas celej práce na Facebooku objavujú stránky, ktoré používate najčastejšie, ktoré spravujete, alebo ste aktívnym členom a moderátorom. Máte tak priamu možnosť vstupovať na ne a spravovať ich, rovnako ako máte prístup aj na správy, hľadanie priateľov a iné voľby, ktoré boli doteraz celkom hore vľavo. Zároveň nezmizli možnosti vstupu do správ a medzi priateľov aj z hora, no premiestnila sa poloha tohto poľa. Nezmenené zostávajú oblasti ako písanie správ, prehliadanie fotografii a sekcie nastavení.

Zatiaľ sa zmenil len niektorým užívateľom. Obrázky a náhľad nám poskytla čitateľka Silvia. Ďakujeme.