Facebook kúpil aplikáciu Instagram pre Android

0
1635

Len nedávno sa vo svete objavili informácie o nesmiernom úspechu aplikácie Instagram, ktorá slúži na editáciu fotografií priamo v mobile v systéme Android a na to reagoval Facebook. Rozhodol sa Instagram kúpiť celý podľa niektorých zdrojov za milión dolárov. Dokonca je aplikácia držiteľom rekordu za najviac stiahnutí v jeden deň na Google Play. Dnes presahuje počet užívateľov 15 miliónov. Autorom systému je Kevin Systrom.

Instagram je inými slovami sociálna sieť, dokonca jedna z najrýchlejšie rastúcich, aké kedy existovali. Instagram sa však zameral najmä na fotografie a schopnosť spojenia s inými sociálnymi sieťami. Tým, že Instagram kúpil Facebook

docielil Facebook celkom dve zásadné veci. Prakticky zneškodnil svoju konkurenciu tým, že ju odkúpil, vylepšil svoje možnosti a hlavne schopnosti vyhovieť aj užívateľom pracujúcim s fotografiami. Väčšina užívateľov Instagramu má účet aj na Facebooku, avšak existuje časť užívateľov, ktorí instagram mali no odmietali Facebook. Otázne je, čo bude teraz s nimi. Predpokladáme však, že účet na Facebooku im bude vytvorený automaticky.

Kevin Systrom v rozhovore o Instagrame