Facebook ku koncu marca mení všetky facebook stránky na systém Timeline

0
1759

Administrátori, ktorí sa starajú firmám o facebook stránky, ale aj mnohí, čo majú svoje vlastné stránky len tak pre potešenie už čochvíľa budú mať ruky práce, ak sami svoje stránky neprerobili do novej podoby v predstihu. Koncom marca totiž Facebook nanútene zmení každému stránky na nový „timeline“ štýl bez toho, či máte o to záujem alebo nie. S novým vzhľadom samozrejme prichádza niekoľko funkcií, ale najmä nutnosť si zvykať na niečo nové a hlavne upraviť stránku tak, aby v nej nevyčnievalo niečo, čo nechcete. Viacero správcov tak bude mať práce nad hlavu a tiež čo vysvetľovať firmám, ktoré nebudú vždy súhlasiť s novým dizajnom.

Nový dizajn
Našim stránkam som sa rozhodol dať nový vzhľad už dnes. Či príde pohroma dnes, alebo o dva dni je v celku jedno. Na nový dizajn si nebudem ako správca zvykať len ja, ale aj návštevníci. Pridávanie obrázkov je skôr problém, lebo bežne dostupné funkcie na sprístupnenie albumov už nie sú tak bežne dostupné, ale je nutné sa k nim preklikať. Do dvoch stĺpcov sa presúva všetko. V tom hornom máte stále na očiach buď možnosť pridania nového obsahu, alebo na vedľajšej časti nástenky je zoznam vašich priateľov, ktorým sa páči rovnaká vec. V jednom celku sa zachovávajú aj správy od ľudí. Čo je však plusom je možnosť zväčšiť niečo z pridávaného obsahu na celú šírku vnútornej stránky, kliknutím na znak hviezdičky. Dá sa dokonca aj meniť čas vydania a čo využijú správcovia, je tu oveľa viac údajov, s ktorými je možné potom narábať pre vyhodnotenie úspešnosti niektorých príspevkov, akcií a podobne. Dobre, nakoniec to možno nebude tak zlé… aj keď by istotne mohol existovať aj variant, kde by mnoho vylepšení bolo, ale nebol by timeline.

Pre prvotné nastavenia je napríklad komplikovaná aj časť celkom hore. Vedľa popisu stránok je možné vložiť tri až štyri okná s nejakým obsahom. Pre každé jedno však môžete pridať len jednu časť, často absolútne nepotrebnú. Oveľa radšej by človek uvítal nasmerovanie napríklad na tri dôležité albumy s fotografiami a jedno políčko by bolo pre zobrazenie počtu fanúšikov. Žiaľ praktickosť a možnosti nastavení sú tu veľmi slabé.

Veľký obrázok nad celou stránkou
Tu ide asi o jeden veľký a dosť absurdný vtip zo strany Facebooku. Umožňuje totiž do stránky umiestniť veľký obrázok, ale nesmie tam byť logo, reklama, odklik na webovú stránku, webová adresa ani žiadna propagovaná akcia. Tak takéto obmedzenia a takto obmedzenú stránku si celý Facebook môže s prepáčením dať… Pretože facebook vo veľkom využívajú firmy a tie symbolizuje často krát skôr logo, ako výsledok práce, ktorý možno prisúdiť hocikomu. Už dnes vzniká množstvo stránok priamo s novým dizajnom, keďže tie nové už ani nemajú na výber a majú rovno timeline. Napriek varovaniu, ktoré pokladajú viacerí odborníci za strašnú a nepremyslenú sprostosť zo strany Facebooku, viacero stránok smelo vešia logá, webové adresy aj ponuku firiem do peknej veľkej grafiky. otázne je, čo teda naozaj stránkam hrozí, ak túto nezmyselnú podmienku porušia… Ešte sme sa so sankciami nestretli.

linky: náš facebook na rovnakej adrese len v inom looku: http://zaujimavosti.net/zaujimavosti