Chýba vám nejaké významné miesto v Google Street Map? Zahlasujte zaň

0
1855

Slovenská agentúra pre cestovný ruch SACR a Google spoločne spustili projekt, ktorý má ešte viac obohatiť aplikáciu Google Street View, než doteraz. Po spustení nasnímaného Slovenska zažila aplikácia úspech najmä medzi ľuďmi aj vzdialenejších končín Slovenska. Odrazu sa niekto začal zaujímať aj o nich. Google prešiel všetky hlavné komunikácie na Slovensku, vynechal len pár menších ulíc, ktoré neboli označené ako hlavné cesty, prípadne zamieril na niektoré lesné chodníčky.

Čo chýba doplníte vy
Stále sa však na Google Street nedá nájsť mnoho miest, ktoré sa hodí sprístupniť. Sú to napríklad pešie zóny, vrcholy hôr, menšie uličky, námestia neprístupné autám, hrady, zámky a historické pamiatky. teraz sa môže ktokoľvek zapojiť do projektu obohatenia celého Google Street a v hlasovaní rozhodnúť aj o tom, čo by v Google Mapách ešte nemalo chýbať. Posielanie tipov sa zbiera do 12. marca. Škoda len, že sa vyberie maximálne 10 najlepších tipov a nakoniec TOP 3 miesta, ktoré sa naozaj nasnímajú. Zdá sa nám, že je to pomerne málo miest, najmä ak je Slovensko tak krásnou krajinou a zaslúži si oveľa viac.

Naše tipy na pridanie sú jednoduché:
všetky známe miesta, kde je mnoho ľudí, a sú nedostupné autám. Zahraničie predsa pozná nasnímané Google Street aj z bicykla aj peši. Nasnímať teda napríklad:

  • Vysoké Tatry a strediská, kopce, štíty
  • Nízke Tatry a strediská, kopce, štíty
  • Spišský hrad, Strečno, Oravský zámok a mnoho ďalších

A len z „chudobných“ Kysúc by tu bolo niekoľko tipov:

  • Praveké kamenné gule v Milošovej pri Čadci
  • Ropný výver na zelenej lúke zo zeme v obci Korňa
  • Turzovka Živčáková, niekoľko tisícové pútne miesto pri Turzovke
  • Aspoň hlavná cesta cez skanzen Vychylovka

Viac na stránkach: http://tipy.naslovenskunotu.sk/