České a slovenské Anonymous vydalo vyhlásenie, dokonca aj pre vládu

0
1543

Na Youtube sa dá podľa dátumu nájsť vždy nový videopočin, ale že narazím na vyjadrenie Anonymous, to som nečakal. Anonymous na Slovensku a Česku sa v nových videách vyjadrilo k českou vládou podpísanému a slovenskou vládou pripravovanému podpísaniu protipirátskeho zákona ACTA. Medzi novými videami na youtube sú aj tieto dve, ktoré vysvetľujú, že zhadzovanie webov má za úlohu upozorniť na nesúhlas s týmto zákonom. Nesúhlas, ktorý by inak zostal nepovšimnutý. Očividne sa teda hackerom naozaj darí pritiahnuť na tento názor pozornosť. Opäť ide o klasickú nahrávku, ktorá využíva počítačový hlas aplikácie Speech čítajúci napísaný text. Zaujímavé však je, že video používa zábery protestujúcich más ľudí z protestov proti Gorile, možno dokonca z tých včerajších. Poznať to podľa nápisov a plagátov na videu, čo je len detail.

Video pre českú vládu
Ďalej Anonymous vydalo správu pre českú vládu v ktorej skupina vysvetľuje, že nie je teroristická skupina a ani skupina hackerov. Upresňuje dôvody svojho konania a tiež myšlienky. Video je síce adresované českej vláde, ale či ho budú brať vážne, alebo si ho vôbec pozrú, to je neisté. Alebo…?

Ich stránky na Facebooku majú slušných 14 000 fanúšikov. Čo by za to dali iné skupiny, napríklad tá naša… Na ne aj vedie odkaz z videa, čo vlastne potvrdzuje pravosť videí od spomínanej skupiny.