Čo sa stane, keď moderátor vysloví v živom vysielaní vetu: „Alexa, objednaj mi domček pre bábiky.“

0
1953

aMagazín theregister.co.uk priniesol príbeh náhodnej objednávky, ktorý vedie k príbehu náhodnej objednávky a ten k ďalšiemu.

Amazon echo objednával aj vďaka vete v televízii

Na istú televíznu stanicu v San Diegu sa nedávno spustila vlna sťažností. Po reportáži o dievčatku, ktoré si prostredníctvom inteligentného reproduktora Amazon Echo objednalo domček pre bábiky, sa rovnaké reproduktory v domovoch ďalších divákov pokúsili o to isté.


Tip redakcie: Holografická spoločníčka pre všetkých samotárov


Stanica CW-6 vyhlásila, že chyba sa stala vo štvrtok po Novom roku počas vysielania ranných správ. Reportáž hovorila o šesťročnom dievčatku z Texasu, ktorého rozhovor s domácim reproduktorom Echo skončil nemalými výdavkami pre celú rodinu. Podľa záznamu na účte jeho rodičov na portáli Amazon vyslovila dcéra vetu: „Zahráš sa so mnou a zoženieš mi domček pre bábiky?“ Krátko nato im doručil kuriér domček pre bábiky KidKraft Sparkle Mansion za 160 dolárov a k tomu takmer dve kilá keksov.

Moderátor televíznej stanice CW-6 okomentoval príbeh navonok nevinnou vetou: „Tá malá je rozkošná, keď hovorí: ,Alexa mi objednala domček pre bábiky.‘“

Táto veta v televízii zjavne stačila na spustenie nákupnej horúčky v reproduktoroch Amazon Echo s hlasovou asistentkou Alexou po celom San Diegu. Kalifornská televízna stanica potvrdila množstvo sťažností divákov, podľa ktorých spôsobilo jej vysielanie objednávanie domčekov pre bábiky prostredníctvom osobných asistentov na Amazone ovládaných hlasom.

V tomto bode je potrebné podotknúť, že nakupovanie riadené hlasovými povelmi spôsobuje chyba na zariadeniach Alexa.

Nie je to však prvý prípad, keď nedomyslený príspevok v televízii spôsobil zmätok medzi systémami ovládanými hlasom. V roku 2014 vyčítala verejnosť reklame na Microsoft Xbox, v ktorej herec Aaron Paul názorne predvádzal ovládanie hlasom prostredníctvom technológie Kinect, že spontánne spúšťala hru Titanfall na zariadeniach s danými konzolami po celých Spojených štátoch zakaždým, keď bežala v televízii.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ