50 autobusov bratislavskej MHD ponúka WIFI zadarmo, a k tomu aj lacné e-knihy

0
2125

Na internet zadarmo sa v bratislavskej MHD pripojíte v 50 autobusoch, kde nainštalovala obrazovku spoločnosť See&Go. Prvé mesiace ostrej prevádzky ukázali, že cestujúci si radi spestria cestu do práce, do školy alebo za nákupmi. Teraz majú o dôvod viac, aby sa pripojili na wifi v autobuse zadarmo.

Bratislava MHD wifi

Po úspešnom zavedení bezplatnej wifi v bratislavskej MHD dostali cestujúci ďalší darček. 100 najpredávanejších knižných bestsellerov a noviniek za bezkonkurenčnú cenu 1,90€. Ide pritom o skutočné hity ako Inferno-Peklo od Dana Browna, Prízraky Jo Nesboa alebo Carrie Stephena Kinga, samozrejme v elektronickej verzii. Špeciálna akcia potrvá len niekoľko dní.

Wooky čítačka ekníhAkciu pripravilo Mesto Bratislava v spolupráci so spoločnosťou Wooky a Bigmedia. Do konca novembra si možno vybrať zo 100 svetových a slovenských hitov za cenu, ktorá je oproti papierovej knihe nižšia neraz až o 90%. Vydavateľstvá Ikar, Evitapress, Noxi, Motýľ, Tatran či Marenčin PT ponúkajú v bratislavských autobusoch e-knihy za jednotnú cenu 1,90€.
Okrem spomínaných bestsellerov tam nájdete napríklad aj trilógiu Hry o život, megahit Ľavá ruka Boha od Paula Hoffmana, Čiernu knihu katolíckej cirkvi, Rukopis z Akkry Paula Coelha, svetovú krimi trilógiu Millennium Stiega Larssona, či bestseller Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol.
„Je to ďalší spôsob, ako zatraktívniť cestovanie v bratislavskej MHD a súčasne ideálna príležitosť doplniť si svoju virtuálnu knižnicu o skutočné bestsellery za ceny, aké čitatelia nikde inde nenájdu,“ vysvetľuje managing director Wooky Peter Bielčik.

Na pripojenie k internetu v jednom z 50 autobusov nepotrebujete nič špeciálne. Spustíte si na mobile wifi. Zobrazí sa vám domovská stránka s hlásením, aby ste pokračovali na internet. Bez hesla potvrdíte a môžete surfovať s rýchlosťou až 1,5 megabitov za sekundu.
Touto rýchlosťou stiahnete e-knihu naozaj za pár sekúnd. Kliknete si na www.rajknih.sk/MHD a vyberiete si z ponuky 100 najpredávanejších bestsellerov. Môžete si zadarmo stiahnuť ukážku a rozhodnúť sa, či si e-knihu aj kúpite. Ak sa vám zapáči, dáte stiahnuť, pričom cena za každý z týchto sto hitov je iba 1,90€. Je viacero spôsobov platby, najjednoduchší a v autobuse asi najvhodnejší je sms platbou.
Za pár sekúnd máte e-knihu kúpenú, stiahnete si ju do bezplatnej čítačky Wooky a potom už môžete čítať aj mimo dosahu wifi – na čítanie stiahnutej e-knihy internetové pripojenie nepotrebujete.