10 miniatúrnych prístrojov, ktoré nesmú chýbať žiadnemu minimalistovi

0
2125

Minimalizmus je jednoduchosť.

Minimalizuje hmotu a eliminuje rušivé prvky. Hľadá cestu, ako z mála dostať čo najviac. Pri technológiách je tento prístup veľmi vítaný: spleť káblov a komplikovaný dizajn sú často záťažou a stoja v ceste maximálnej využitiu zariadenia. Našťastie sú na trhu elegantné prístroje, ktoré sa dajú bez problémov strčiť do vrecka a ich výkon nezaostáva za rozmernejšími kolegami.

USB kľúč menší než váš malíček

Elegantné drobné „flashky“ od Samsungu znesú objem až 128 GB!!

minimalizmus_karmawifi

Vreckový Wi-Fi hotspot

Ak ste na cestách a nemáte ešte zriadené pripojenie k dátovému balíku, Karma ponúka prenosný dátový hotspot za 15 dolárov za GB. Ak si ho zriadite aj na dlhšie, dostanete zľavu. Ďalšie výhody môžete mať, ak svoj hotspot sprístupnite ďalším používateľom. Zakaždým, keď sa niekto prihlási na váš hotspot a registruje svoj email na Karme, dostanete extra 100 MB.

Tile zaistí, že nebudete už nikdy hľadať kľúče

Tento skvelý vynález stojí len 25 eur. Cez aplikáciu v telefóne signalizuje hlasným alarmom miesto, na ktorom je váš zväzok kľúčov. Baterka vydrží síce len rok, ale po vybití si ju môžete nechať vymeniť so zľavou.

Bluetooth reproduktor, ktorý skryjete do dlane

Reproduktor od Ankeru si získal obľubu aj kvôli svojej jednoduchosti pri ovládaní. Je NCF kompatibilný s Androidmi.

minimalizmus_lenovo

Externá batéria vo veľkosti lesku na pery

Anker má v ponuke aj batériu s nábojom 3350 mAh. Pre predstavu to znamená takmer dve úplné nabitia iPhonu 6.

TV signál od Chromesetu

Premení akúkoľvek obrazovku s HDMI rozhraním na televíziu. Stačí ho spárovať s externou batériou a máte funkčný TV set.

minimalizmus_Chromeset

Myš, ktorá mení tvar

Novú myš od Lenovo môžete polohovať podľa potreby. V plochej polohe sa dá využiť aj ako diaľkové ovládanie pri PowerPointových prezentáciách alebo sa dá jednoducho zabaliť či vložiť do vrecka.

Apple ponúka elegantnú nabíjačku AA batérií

…aj napriek tomu, že väčšina zariadení od Applu AA batérie nevyužíva.

Smart karta od Swyp

Smart karta je multi-funkčné zariadenie približne vo veľkosti preukazu, ktorá na jednom malom čipe dokáže uchovať kreditné, debitné karty, preukazy… prakticky všetko, čo má magnetický prúžok. Sú praktické, flexibilné a majú sofistikované zabezpečenie. Smart karta od Swyp má kapacitu až 25 kárt. Limituje ju hlavne životnosť baterky (1 rok), ktorá nie je vymeniteľná.

Momentálne sú Swyp karty úplne vypredané. Ak po nej túžite, môžete sa zaregistrovať na čakacej listine na oficiálnych stránkach.

Pebble nahradí fitness hodinky a krokometere

Zariadenie vo veľkosti kľúčenky toho dokáže ešte oveľa viac: okrem toho, že zosynchronizuje všetky kontá vo fitness aplikáciách, umožňuje aj 3G pripojenie (napr. na online prehrávanie hudby) a nabíja sa bezdrôtovo. Zatiaľ nie je na predaj, ale na oficiálnych stránkach sa dozviete, kedy prichádza na trh.

Zdroj: techinsider.io

Čítajte aj:

Ako zistiť, či vám niekto nečíta maily?

Pozor na vplyv facebooku! Môže byť spúšťačom depresií

ZANECHAŤ ODPOVEĎ