Súťaž o knižný životopis Grace – Kňažná monacká a premiéra filmu

0
1767

Grace kňažná z Monaka„Najväčšia životná rola, ktorú Grace Kelly stvárnila, sa odohrala na kráľovskom dvore .“
Príbeh hollywoodskej hviezdy a držiteľky Oscara Grace Kelly, ktorá sa vzdala svojej oslnivej kariéry, dala prednosť hlasu svojho srdca a odišla do celkom neznámeho sveta. Na samom vrchole slávy sa vydala za monacké knieža Rainiera III. a stala sa navždy Grace – kňažnou z Monaka. Film sa zameriava na úsek života americkej herečky Grace Kelly, ktorá sa po sobáši s Princom Rainierom III v roku 1956 (označovanom aj ako svadba storočia) stala kňažnou Monaka. Pomerne mladá držiteľka Oscara bola v tom čase obrovskou filmovou hviezdou, ktorá spolupracovala s najvýraznejšími režisérmi svojej doby (Alfredom Hitchcockom, Johnom Fordom, Fredom Zinnemannom), vďaka čomu sa jej dostalo celosvetového uznania. O šesť rokov neskôr, keď prežíva pochybnosti týkajúce sa voľby svojej životnej cesty, prichádza za ňou Alfred Hitchcock, aby jej ponúkol návrat na strieborné plátno a hlavnú úlohu v pripravovanom filme Marnie. Kňažná z Monaka tak reflektuje dilemu, ktorou Grace Kelly musela prechádzať. Bola rola kňažnej jej životným poslaním alebo mala ostať verná hereckej kariére?

Filmový dokument, ktorý popisuje jej príbeh, sa čoskoro objaví v slovenských kinách. Do slovenských kín ho v premiére od 12. júna prináša spoločnosť Bontonfilm. Zapojte sa teraz do súťaže s filmom Grace – Kňažná z Monaka a vyhrajte jeden z troch knižných životopisov monackej kňažnej Grace od vydavateľstva Metafora v českej verzii. Odpovedzte nám na dve súťažné otázky a správne odpovede pošlete na našu adresu. Výhercov vyhodnotíme v žrebovaní po 15. júni 2014.Grace, knežná monacká

Súťažné otázky:
1. – Napíšte nám mená aspoň troch režisérov, s ktorými spolupracovala Grace Kelly
2. – Napíšte nám mená aspoň dvoch hercov, ktorí sa objevia vo filme Grace – Kňažná z Monaka

Cena:
3x knižný životopis monackej kňažnej Grace od vydavateľstva Metafora

Podmienky súťaže
Správne odpovede nám posielajte do 15. júna 2014 s heslom “GRACE” uvedeným v predmete správy poslanej na adresu sutaz @ zaujimavosti.net. Nezabudnite pripojiť poštovú adresu, prípadne adresu a telefonický kontakt. Ceny sú výhercom odosielané prostredníctvom Slovenskej pošty. Prijímame z každého počítača len jednu správnu odpoveď a účasť v súťaži. Ceny nie sú vymáhateľné a organizátor súťaže si vyhradzuje právo na prípadné zmeny v pravidlách súťaže. Účasťou v súťaži súťažiaci súhlasí so spracovaním emailovej adresy a prijímaním informácií o ďalších súťažiach maximálne 1x mesačne. Organizátor súťaže upozorňuje, že všetky prijaté odpovede sú po vyhodnotení zmazané. Osobné údaje nie sú zálohované, nevytvára sa z nich žiadna databáza a v žiadnom prípade nie sú osobné údaje poskytované tretím stranám. Emailová adresa použitá na poslanie informácie o ďalších súťažiach, prípadne novinkách na Zaujimavosti.net je použitá bez ďalších údajov, čiže bez mena, adresy a telefonického kontaktu.

Vyhodnotenie
Vyhodnotenie súťaže prinieslo mená troch výhercov. Ivona Hanakov z Trnavy, Mária Gočalová ml. z Oravského Veselého a Veronika Gilániová z Oščadnice. Všetkým budúcim čitateľkám tejto zaujímavej knižky gratulujeme.