Známi miliardári a ich „hračky“ alebo čo všetko si kúpite za peniaze

0
2727

Známi miliardári  a ich „hračky“.

Miliardári. Sú rovnakí ako my. Dobre, skoro rovnakí. Či už sa jedná o jachty, luxusné autá alebo avantgardné zbierky umenia, najbohatší ľudia na svete sú ochotní dať za veci, ktoré milujú, šialené peniaze.

Štvormetrový žralok Stevena Cohena

Miliardár Steve Cohen vlastní umeleckú zbierku, ktorá bola ocenená na 1 miliardu dolárov. V roku 2004 zaplatil 7 až 11 miliónov eur za žraloka naloženého vo formaldehyde. Ide o dielo od britského umelca Damiena Hirsta. Neskôr Hirstovi zaplatil aj za náhradného žraloka. Ten pôvodný sa totiž začal rozpadať.

Špiónska ponorka Elona Muska

V roku 2013 zaplatil generálny riaditeľ Tesla Elon Musk takmer 800-tisíc eur za ponorku Lotus Esprit, ktorá sa objavila vo filme o Jamesovi Bondovi z roku 1977, Špión, ktorý ma miloval.


Tip redakcie: Elon Musk chce na Marse vybudovať miliónové mesto


Lyžiarsky simulátor Michaila Prochorova

Ruský miliardár a podnikateľ Michail Prochorov vlastní veľa cool hračiek vrátane športového tímu za 175 miliónov eur. Okrem toho v jeho zbierke nájdete aj lyžiarsky simulátor.

Jachta Paula Allena

Miliardár Microsoftu Paul Allen vlastní 126 metrovú jachtu zvanú Octopus. Nájdete na nej dva vrtuľníky, ponorku a dostatok priestoru na usporiadanie extravagantných luxusných večierkov plných známych osobností.

Letecká zbierka Paula Allena

Allen má tiež zbierku starých vojnových lietadiel, ktorá má vraj hodnotu milióny eur. Stroje sú uskladnené v múzeu s názvom Flying Heritage Collection v štáte Washington.

Steven Spielberg a jeho zbierka k filmu Občan Kane

Steven Spielberg údajne zaplatil približne 50-tisíc eur za sane z klasiky Orsona Wellesa z roku 1941, filmu Občan Kane.

Bill Gates a jeho zápisník Leonarda da Vinciho

Súčasťou Gatesovho obydlia je obrovská klenutá knižnica plná kníh. Gates je vášnivý čitateľ, ktorému údajne zariadil knižnicu predajca vzácnych kníh. Medzi jeho kúskami nájdete aj vzácny rukopis z 15. storočia. Gates kúpil Leicesterský kódex na aukcii v roku 1994. Zaplatil zaň zhruba 26 miliónov eur.

Ponorka Richarda Bransona

Miliardár spoločnosti Virgin Group, Richard Branson, vlastní v Karibiku ostrov nazvaný Necker Island. Jeho luxusný rezort má kapacitu 30 osôb. Keď hostí omrzí leňošenie pri bazéne alebo na pláži, môžu si oddýchnuť na Bransonovej jachte alebo sa previezť na jeho ponorke s názvom Necker Nymph.

Havajský ostrov Larryho Ellisona

Generálny riaditeľ spoločnosti Oracle Larry Ellison je pravdepodobne kráľ extravagantných hračiek. Vlastní veľké množstvo nehnuteľností, športových áut či vojenských lietadiel.  V roku 2012 zaplatil asi 280 miliónov eur za 98% podiel ostrova Lanai, ktorý plánuje prerobiť na model trvalo udržateľného spôsobu života.

Jachta Larryho Ellisona

Ellison vlastní aj 88 metrovú jachtu nazvanú Musashi po japonskom bojovníkovi zo 16.storočia. Nachádza sa na nej okrem iného aj basketbalové ihrisko.

Mark Cuban a jeho jachta

Miliardár Mark Cuban vlastní sesterskú loď Musashi zvanú Fountainhead. Zvonku vyzerajú jachty takmer totožne, no Cubanova jachta má vraj starobylejšie ladený interiér.

Mark Cuban a jeho lietadlá

Cuban vlastní tri súkromné tryskáče: Gulfstream V, Boeing 757 a Boeing 767. Jeho nákup Gulfstreamu z roku 1999 sa dostal aj do Guinessovej knihy rekordov. Išlo o najhodnotnejší nákup cez internet – za lietadlo vtedy zaplatil 40 miliónov dolárov.

Jachta Erica Schmidta

Predseda Google Eric Schmidt je vlastník jachty Oasis. Nájdete na nej bazén, vodné lyže a posilňovňu, ktorú možno premeniť na diskotéku.

Čítajte tiež:

Ako umelá inteligencia naruší náš svet

Biznis oblečenie pre pánov: Pozor na bežné chyby

9 veľmi jednoduchých tipov, ktoré vám pomôžu zlepšiť vzťah


Zdroj:http://www.businessinsider.com/best-billionaire-toys-2017-6/#steve-cohens-14-foot-shark-1

ZANECHAŤ ODPOVEĎ