V tele Whitney Houston sa našli sedatíva

0
1423

V sobotu 11. februára nás navždy opustila soulová diva Whitney Houston. Za doposiaľ presne nezistených okolností zomrela sama vo svojej hotelovej izbe. Stalo sa tak deň potom, ako sa naposledy ukázala na verejnosti na večierku k príležitosti odovzdávania amerických cien Grammy 2012.

O Whitney je známe, že dlhé roky bojovala so závislosťou od drog. Média sa predháňali správami o alkohole, cracku a marihuane, ku ktorým mala speváčka blízko. Ona sama však o sebe ako o závislej nehovorila. Tvrdila, že má len zlozvyky s ktorými sa dá niečo urobiť.

Bohužiaľ, pravdepodobne to už nestihla. 48ročná diva bola nájdená mŕtva vo svojej hotelovej izbe. Pôvodné správy hovorili o tom, že ju našli utopenú v jej vani.
Predbežná správa koronera hovorí, že v tele speváčky sa našli množstvá legálne dostupných sedatív. V jej izbe sa našiel xanax, lorazepam a válium. Konkrétne množstvá a presné výsledky toxikológie budú však známe až o 6 až 8 týždňov.

Deň pred svojou smrťou sa Whitney vybrala na Kelly Price & Friends Unplugged: For The Love of R&B Grammy Party, kde ju viacerí videli v podnapitom stave. Z tohto večierka existuje aj záznam, na ktorom zjavne podgurážená diva spieva pieseň Jesus loved me. Bohužiaľ, tento nevydarený spevácky kúsok, na ktorom vidno, že jej 3 oktávy sú minulosťou, je posledným záznamom, na ktorom speváčka verejne vystúpila.

Jej náhla smrť, deň po tejto akcii, zaskočila celý svet i celebrity. Sociálne siete zaplavili odkazy pre Whitney a jej rodinu.
Počas prenosu Grammy sa k speváčkinej smrti vyjadrila napríklad i Britney Spears, pre ktorú bola Whitney speváckym vzorom.

Ihneď potom, ako správa o jej smrti obehla celý svet, začal sa pravý nákupný ošial. Hudba Whitney ide ako nadračku a dominuje hitparádam na všetkých kontinentoch. Bohužiaľ Whitney nebola autorkou ani jednej zo svojich piesní a tak paradoxne najviac na jej smrti nezarobia pozostalí, ale pôvodní autori textov a hudby. Speváčkin najväčší hit I will always love you z oscarového filmu Osobný strážca, je pôvodne piesňou Dolly Parton.

Práve pred smrťou sa veľa písalo o tom, že je Whitney na mizine a nemá dostatok prostriedkov na platenie svojich výdavkov. Jej hlas stratil svoje kvality, posledné cd nezaznamenalo úspech a turné ľudí viac nahnevalo ako potešilo. Svetielkom nádeje malo byť pokračovanie filmu Waiting for Exhale, v ktorom si Whitney zahrala jednu z hlavných postáv. Producenti po jej smrti ohlásili, že prípravy na natáčanie budú pokračovať i bez Houston.

Neverejný pohreb by sa mal konať už túto sobotu v babtistickom kostole , kde Whitney započala svoju spevácku kariéru.