U2 predviedli najvýnosnejšie turné minulého roka

0
1628

Írska skupina U2 je rockovou legendou už dlhý čas. Jej úspech sa takpovediac dedí z generácie na generácie. Kvalitná hudba, sympatickí členovia, pozitívny vzťah k svetovým problémom a filantropia. To všetko skupinu definuje a získava jej sympatie po celom svete. Dlhodobo patria koncertné turné tejto kapely k najnavštevovanejší vôbec a ich zisky trhajú rekordy.

Inak tomu nebolo ani minulý rok. Ich turné 360° Tour, ktoré započali už v roku 2009 sa len za minulý rok stalo najvýnosnejším turné. V USA zarobilo 156 milliónov dolárov a celosvetovo 231miliónov dolárov. Neuveriteľné čísla.
V USA skončili na druhom a treťom mieste country speváci Tay Tay a Kenny Chesney, ktorí sú pre nás absolútne neznámi, no Amerika ich miluje.

Celosvetovo sa na druhej priečke umiestnila znovu spojená formácia Take That . K jej fenomenálnemu úspechu isto prispel svojou maličkosťou i Robbie Williams, ktorý sa k opätovnej spolupráci nechal presvedčiť. Chlapci zarobili 224 miliónov dolárov.

Rebríčku najvýnosnejších turné všetkých čias kraľujú U2 a ich 360° Tour s celkovým zárobkom neskutočných 736 miliónov dolárov, ktoré zarobili za 2 roky koncertovania a 110 odohnatých predstavení. Nasledujú legendárni The Rolling Stones a ich A Bigger Bang Tour 2005-07 so zárobkom 558 miliónov dolárov. Na tretej priečke sú ďalší nestarnúci rockeri AC/DC s Black Ice World Tour so zárobkom 441 miliónov dolárov.

Na štvrtej priečke sa umiestnilo turné Sticky & Sweet popovej kráľovny Madonny, ktoré je zároveň najvýnosnejším turné sólového umelca všetkých čias a zarobilo 407 miliónov dolárov a to za len 85 odohnatých koncertov.

V roku 2012 však môžeme očakávať zmeny na vedúcich pozíciách. Nové turné čoskoro ohlási Madonna, Lady Gaga, Van Halen či Beech Boys.