Svet sa zbláznil, skupinky tancujú bizarný Harlem Shake + bláznivé videá

0
1744

Harlem ShakeUž bolo na čase, aby Gagnam style nahradilo niečo iné. Možno ešte viac bizarnejšie a šialenejšie, než čokoľvek doteraz. Objavil sa len náhodou Harlem Shake, bizarný tanec, ktorý mal byť pôvodne len naplneným znudeného dňa. Video má na svedomí skupinka mladých skateboardistov, ktorí sa vo svojej amatérskej filmovej tvorbe venovali skôr kúskom na skateboardoch. No raz na izbe sa však nudili a dohodli sa na videu, ktoré teraz baví svet.  Jeden z nich dostal nápad obliecť si prilbu a predviesť tanec podobný skôr na niečo iné, viac neprístupné… Dávku zvláštnosti tomu dodáva fakt, že ostatní na videu sa tvária, akoby nič. Lenže strih zapojí o chvíľu do tanca všetkých v izbe… teda ak je tieto kreácie možné nazvať tancom.

Strih v 15. sekunde
Ľuďom sa to páčilo a tak neustále vznikajú nové a nové verzie. Základom všetkých je prekvapenie v strihu v 15 sekunde. Pôvodne totiž šibe len jednému, no po pár sekundách už šibe doslova všetkým. A tá hudba je tak príšerná, že sa vlastne ani nedivíme, ak sa nepresadila vo svete hudby sama o sebe bez tohto videa.

Čo autorské práva?
Faktom však zostáva, že kopírovaie skladby do viacerých videí môže spôsobiť problém vo veci autorských práv. PSY, autor Gagnam Style zatiaľ príliš autorské práva nerieši, inak by musel zrušiť už tisíce videí na Youtube. V prípade Baauer – Harlem Shake sa však môže zachovať podobne. Napríklad ak sa interpret Baauer doteraz výrazne nepresadil a práve toto mu dopomôže k sláve… alebo predbiehame?

Originálnu skladbu nájdete napríklad tu.
Facebook profil mladíkov hľadajte tu: Youtube.com