Premiéra The Hunger Games: Mockingjay 1 ako Hry o život: Drozdajka 1

0
2859

Hunger Games MockingjayJennifer Lawrence, ako najvyhľadávanejšia a najžiadanejšia herečka súčasnosti, sa spája najmä s novým X-menom a trilógiou Hladové hry, inde tiež nazývaná ako Hry o život. Slávna knižná trilógia sa nakoniec objaví v podobe štyroch filmov. Tretí knižný diel rozdelený na dve filmové stvárnenia čoskoro dorazí do našich kín. V priebehu posledných mesiacov nám odhalil svoje ukážky a drží v napätí všetkých, koho si filmová séria získala Už podľa prvých záberov je jasné, že tretí diel bude bojovým vyvrcholením v ktorom pôjde o boj dvoch názorov, a nemôže byť inak, ako keď dobro zvíťazí nad zlom. Pozrite si trailer a sami si spravte názor, či bude príbeh stáť za to. Slovenská premiéra bude súčasná s celosvetovou premiérou a to vo štvrtok 20. novembra 2014. Ako je už však z názvu jasné, vyvrcholenia celého boja sa nedočkáme, pretože film je rozdelený na dve časti.

Malý chaos v názvoch
V slovenskom preklade názov filmu ako Hry o život: Drozdajka 1 vyznieva dosť zvláštne. V češtine a teda aj s DVD sa na trhu stretneme pod názvom Hunger Games: Síla Vzdoru 1. část. V názvoch je naozaj zmätok, aj keď vychádzajú podľa názvov knižných predlôh v jednotlivých krajinách, ktoré vznikali skôr, než sa uvažovalo o filme. Vlastne celé je zvláštne, že Hunger Games sa pôvodne objavovalo ako Hladové hry a dnes sú to Hry o život.

V hlavných úlohách sa objavia: Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson, Liam Hemsworth, Elizabeth Banks, Woody Harrelson, Julianne Moore, Philip Seymour Hoffman, Donald Sutherland, Stanley Tucci, Jeffrey Wright, Natalie Dormer a ďalší