Premiéra filmu Liečiteľ už 1. mája aj v našich kinách, pozrite si trailer

0
1897

Už 1. mája budeme môcť v našich kinách privítať opäť film historického žánru z obdobia stredoveku, Liečiteľ. Dobrodružný príbeh zachytávajúci osud Roba Colea, chlapca žijúceho v ťažkých časoch hladu a chorôb v Anglicku 11. storočia, zásadne zmení smrť matky na neznámu chorobu. Jeho cieľom sa stane bojovať proti smrti a odhodlá sa na púť k slávnemu liečiteľovi do vzdialenej Perzie. Túžba po poznaniu ho ženie vpred. Možno aj práve preto by sme príbeh mohli považovať za dobrodružný, historický a drámou zároveň. Film zachytáva ťažké časy v jeho domovine, putovanie do Perzie, ale aj dosiahnutie jeho cieľa. Film prekvapivo z nemeckej produkcie obsadený slávnymi menami akými sú napríklad britský herec Ben Kingsley alebo švédsky herec Stellan Skarsgård, prichádza do našich kín už 1. mája.

The Physician, Liečiteľ, bontonfilm

Bude na čo pozerať
Film nakrútený podľa knižného bestselleru Noaha Gordona sa pýši zaujímavými efektami. O tie špeciálne sa totiž postarala spoločnosť Pixomodo, ktorá si svoje meno vybudovala napríklad pri filmoch Hugo, Deň nezávislosti, či novší film Snehulienka a Lovec. Vzhľadom na prechádzanie hlavného hrdinu celou Európou až do vzdialenej Perzie si filmári dali záležať aj na precíznom stvárnení rôznych kultúr, kostýmov a prostredia, v ktorom sa práve Rob Cole nachádza.
Oficiálny trailer si môžete pozrieť nižšie:

Réžia: Philipp Stölzl
Scenár: Jan Berger
Kamera: Hagen Bogdanski
Herecké obsadenie: Tom Payne, Emma Rigby, Ben Kingsley, Stellan Skarsgård, Oliver Martinez, Elyas M’Barek, Fahri Yardim, Makram J. Khoury, Michael Marcus Morgan

Liečiteľ, premiéra filmu

Liečiteľ, premiéra filmu

Liečiteľ, premiéra filmu

Na Slovensko prináša BONTONFILM.sk