Noc múzeí a galérií aj v Banskej Štiavnici v banskom múzeu aj Sv. Antone

0
1479

Chystaná Noc múzeí a galérií, ktorá sa koná 17. mája azda na celom Slovensku, sa týka viacerých múzeí, hradov, galérií a výstav. Návštevníci tak majú možnosť navštíviť známe miesta netradične v čase, kedy slnko už dávno naše končiny opustilo. 10. ročník tohto celoslovenského podujatia sa týka aj historického mesta Banská Štiavnica a jeho okolia. Navštíviť môžete Slovenské banské múzeum v Banskej Štiavnici, aj kaštiel vo Svätom Antone.

Slovenské banské múzeum
Slovenské banské múzeum zapojí prostredníctvom netradičnej nočnej prehliadky Starého zámku s názvom „Večný život”. Pre všetkých návštevníkov je pripravená noc naplnená strachom, smiechom, ale aj poznaním, ktoré odhalí prečo večný život tu na Zemi, nie je vždy taký úžasný ako sa na prvý pohľad zdá. Prehliadka expozície Starého zámku s netradičným sprevádzaním začne o 18.00 hod a potrvá do 23.00. Vstupy budú každých 20 minút. Vstupné je 1 €. Vstupenky je možné zakúpiť v pokladni Starého zámku v deň konania podujatia. Informácie o podujatí a programe sú zverejnené na www.muzeumbs.sk

Noc v múzeu Banská Štiavnica

Noc v kaštieli – krásne salóny otvorené pri nočnom osvetlení
Ak už budete v Banskej Štiavnici, stále stihnete aj ďalší zaujímavý program v neďalekom Svätom Antone, kde sa nachádza veľmi známy a hojne navštevovaný kaštieľ. Navštíviť môžete podujatie Noc v kaštieli vo Svätom Antone, kde budú návštevníkov sprevádzať bývalí majitelia kaštieľa. Vstupy sa konajú o 21:00, 21:30 a 22:00 hodine. Kto príde v pyžame získa 50% zľavu na vstupnom.
Informácie nájdete aj na stránkach mesta: www.banskastiavnica.sk