Najväčšia pyramída na svete vraj doteraz stojí v Bosne pri Sarajeve

0
10643

Bosna a pyramída vo VisokomPri bosnianskom hlavnom meste Sarajevo v mestečku Visoko sa nachádza zvláštny vrch známy ako Visočica, vysoký 213 metrov. Jeho zvláštnosťou je, že pripomína pyramídu. O tom, že ide o reálnu pyramídu, je presvedčených aj mnoho Bosňanov. V prípade, ak by sa potvrdil reálny pôvod kopca ako dielo človeka, šlo by o najväčšiu pyramídu na svete, čo by pre Bosnu znamenalo vynikajúce prvenstvo lákajúce tiež ako turistická atrakcia. Okolie má pritom obsahovať viacero ďalších pyramíd, no táto má byť zo všetkých najzachovalejšia. Problém však je, že ju nevidieť. Ukrytá má byť pod kopcom a nánosmi zeminy, stromov a podobne. Oficiálne kopec úrady doteraz neprijali ako stavbu človeka a aj o pôvode sa vedú mnohé dohady. Kým niektoré zdroje majú jasno, iné sú vo verdiktoch opatrnejšie.

Bosna má pyramídu a myšlienky, ktoré to potvrdzujú
Krajina v našich končinách známa ako miesto tvrdých bojov pred niekoľkými rokmi, je dnes pokojnou a zaujímavou destináciou. Zaujímavosť typu najväčšia pyramída, by bola nepochybne veľkým prínosom. Najväčším zástancom myšlienky, že sa tu reálne nachádza pyramída, je Semir Osmanagic, cestovateľ, ktorý prešiel svet, skúmal a prešiel sa po pyramídach z celého sveta, no stále podporuje myšlienku a výskum v jej okolí, ako aj v celom údolí. Aj vďaka jeho zásluhám majú Bosnianci väčší záujem o túto lokalitu. Podarilo sa odkryť zvláštne dlaždice, rôzne kamenné útvary, ktoré pripomínajú dláždenie cesty, či len povrchu nejakej stavby. Neďaleko od pyramídy sa našli rôzne chodby. Stránky http://www.bosnianpyramid.com, ktoré podporujú túto myšlienku, hovoria aj o chodbách, ktoré sa v okolí našli. On sám pyramídu datoval do obdobia 12 000 rokov pred Kristom, teda do obdobia počas ktorého v tejto lokalite žila Ilýrska kultúra, prípadne neskôr.

Bosna má možno len zvláštny prírodný kopec
Takmer pri každej záhade a prevratnej informácii, ktorú potvrdzuje nadšenec sám bez základu potvrdeného vedeckými špičkami, či reálnym rozsiahlym výskumom, môžeme očakávať mnohé zamietavé informácie. Európska asociácia archeológov tento pokus o označenie kopca za dielo človeka označila za zvláštny žart. UNESCO odmietlo zaradenie tohto úkazu na zoznam kultúrneho dedičstva a ani o tom neuvažovalo. Odborníci viacerých oblastí to odmietajú. Pravdou však zostáva, že v celom údolí neďaleko pyramídy a aj v jej samotnom okolí, sa nachádza viacero zvláštnych úkazov, hrubé cesty, množstvo tunelov, podzemných priestorov, rôznych nálezov. Aj keď by sme narazili na mnoho nálezov o tom, že cez kopce viedli cesty, sú v nich tunely, alebo sa tunely naozaj na rôznych miestach nachádzajú a sú postupne spriechodnené, pravda nebude určite odhalená tak skoro.

Čo poviete vy? Nemáte v pláne navštíviť metropolu Bosny a nahliadnuť aj do tajomstiev vrchu Visočica?

Referencie: http://www.bosnianpyramid.com
zdroj foto: http://www.youtube.com/watch?v=6y3_r625wYU