Najrýchlejšia horská dráha na svete je Formula Rossa v Abu Dhabi

0
9929

Horská dráha Formula RossaMáte radi adrenalín a vyhľadávate len to najlepšie? Vyrazte do mesta Abu Dhabí v Spojených Arabských Emirátoch, kde sa v obrovskom zábavnom parku Ferrari World môžete mimo značku luxusných áut a formulí stretnúť aj s množstvom adrenalínových atrakcií. Tou najrozsiahlejšou je horská dráha Formula Rossa, ktorá sa v rebríčkoch rýchlosti radí na hornú 1. priečku.

Rýchlosť ako skutočná formula
Maximálnu rýchlosť 240 km/h dokáže dosiahnuť za neuveriteľných 5 sekúnd vďaka výkonnej hydraulike. Dráha dlhá 2,2 kilometra ju v rámci dĺžky radí na 6. miesto celosvetového rebríčka.

Tvar horskej dráhy Formula Rossa, dostavanej v novembri 2010, bol inšpirovaný okruhom Monza a vzhľadom na vysokú rýchlosť musia absolventi šialenej jazdy nosiť ochranné okuliare, ktoré ľudí chránia proti odporu vzduchu aj prípadnému lietajúcemu hmyzu. Začiatok dráhy vo vozíku podobnému na prerastenú formulu prináša stúpanie do výšky 52 metrov z ktorej sa dráha spúšťa na svoju rýchlu jazdu. Ako to prebieha, si môžete pozrieť na videu aj s Fernandom Alonsom a Felipe Massom, ktorí sa zúčastnili jeho slávnostného otvorenia.

Oficiálne stránky: http://www.ferrariworldabudhabi.com
Inšpirácia k článku a ďalšie videá na: http://haluze.eu/videa/