Koktail akčných hrdinov v Expendables III pridáva ďalšie slávne mená

0
2126

Asi málokto tušil, že z prvého Expendables pod vedením Sylvestra Stalloneho, vzíde aj dvojka. Tretí diel bol už možno menším prekvapením, no stále existoval otáznik, čím by ešte mohlo pokračovanie prekvapiť viac, ak Sly spojil už všetky významné mená v akčnom žánri filmografie.

Expendables 3, bontonfilm

Niektoré z mien, ktoré sa odhaľujú v CAST liste najnovšieho akčného nárezu, sú však naozaj prekvapením. Mel Gibson rovnako ako Harrison Ford, či Antonio Banderas sa síce zviditeľnili aj hlbšími úlohami, no za hereckého pôsobenia si vyskúšali aj zopár slávnych akčných postáv, čiže ich nemôžeme celkom odpísať. Určitým prekvapením je aj Wesley Snipes, slávny to Blade, alebo protivník samotného Sylvestra Stalloneho vo filme Demolátor (Demolition Man). Ten si odsedel v realite niekoľko rokov za daňové úniky a jeho prvý film na slobode je hneď najočakávanejší „akčňák“ sezóny. V obsadení, ako aj v scenári samotnom nastalo mierne omladenie. Jednou z pár mladých hviezd je Kelan Lutz, ktorý sa ešte len bude prejavovať v Hollywoode ako akčný herec a jeho najvýraznejšou úlohou bol zatiaľ z bratov upíra Edwarda Cullena v Twillighte.

Z príbehu:
Príbeh tretieho filmu sa krúti okolo minulosti a počiatkoch základu samotného Expendables. Barney (Stallone) sa stretáva s Conradom Stonebanksom (Mel Gibson), s ktorým pred rokmi spoločne zakladali celú organizáciu Expendables. Stonebanks sa však obrátil Barneymu chrbtom, aby sa vydal chodníčkom výnosného obchodovania so zbraňami. Žil v tom, že sa ho Barney kedysi pokúsil zabiť a v tejto predstave sa odhodlal tento pokus odplatiť. Aj preto Barney svoj tím výrazne rozšíri a omladí, aby tak mohol lepšie čeliť starej krvi, Stonebanksovi. Divák tak má mať možnosť vidieť starú aj modernú školu zároveň.

Expendables 3 ukážka

Expendables 3 ukážka

Expendables 3 ukážka

Réžia: Patrick Hughes
Scenár: Sylvester Stallone, Creighton Rothenberger, Katrin Benedikt
Kamera: Peter Menzies Jr.
Strih: Sean Albertson, Paul Harb
Hrajú: Sylvester Stallone, Jason Statham, Antonio Banderas, Jet Li, Wesley Snipes, Dolph Lundgren, Kellan Lutz, Ronda Rousey, Glen Powell, Victor Ortiz, Mel Gibson, Harrison Ford, Arnold Schwarzenegger, Kelsey Grammer, Terry Crews, a ďalší
Už 14. augusta 2014 aj v našich kinách uvidíme tony streliva a adrenalínovej akcie, alebo len koktail slávnych mien hereckého a športového sveta. Prichádza Expendables 3.

Foto: BONTON FILM