Hugh Laurie, známy ako Dr. House, zaspieva v Bratislave 21. júla 2014

0
1590

hugh Laurie ako  Dr. houseTlačová správa: Výrazná osobnosť svetovej kultúry, herec Hugh Laurie, známy ako predstaviteľ Doktora Gregoryho Housea, ale aj ako spisovateľ, sa už niekoľko rokov aktívne venuje svojej ďalšej vášni – hudbe. Ovplyvnený milovaným bluesom a jazzom sa sám naučil hrať na gitaru a klavír a v máji 2011 vydal debutový bluesový album Let Them Talk, ktorý sa stal najpredávanejšou bluesovou nahrávkou roka 2011.

V máji 2013 vydal druhý album Didn’t It Rain, ktorý koncertne veľmi úspešne odprezentoval svetovým turné a v rámci neho aj vypredaným koncertom v Prahe. V lete príde svoju hudbu naživo predstaviť aj na Slovensko. V rámci európskeho turné vystúpi 21. júla 2014 na historicky prvom slovenskom koncerte v bratislavskej AEGON Aréne.

Doprevádzať ho bude kapela The Copper Bottom Band zložená zo skvelých muzikantov: kontrabasista David Piltch, saxofonista Vincent Henry, ktorý zoznámil Hugha s jeho producentom a dnes už aj priateľom, trombonistka (!) Elizabeth Lea, neuveriteľne energická speváčka a dokonalá soulová dáma, ktorá spievala aj s Tinou Turner – Sister Jean McClain, mladý objav – 32 ročná speváčka, skladateľka a gitaristka Gaby Moreno z Guatemaly, bubeník Herman Matthews, ktorý bubnoval na koncertoch a nahrávkach s absolútnou špičkou svetovej hudobnej scény, podobne ako gitarista Mark Goldenberg, ktorého hudobná a skladateľská stopa je vrytá do množstva nahrávok svetových hviezd naprieč hudobnými žánrami.

“Táto kapela hrá teraz najlepšie, lepšie ako kedykoľvek predtým. Myslím, že vám môžem sľúbiť skvelý zážitok!” hovorí o svojom hudobnom doprovode Hugh a o vzťahu k hudbe dodáva : „Splnil som si sen. Byť muzikantom na turné je fantastický život, zahráte koncert, ktorý vás nesmierne baví. Potom nastúpite do autobusu, dáte si pár pohárikov whisky, uložíte sa spať a na druhý deň ste v úplne inom meste, v inej krajine. A potom ďalší príjemný koncert. Veľmi ma to baví…“ Tí, ktorí jeho koncert absolvovali s ním rozhodne súhlasia. Ak chcete aj vy zažiť neopakovateľnú atmosféru, doslova nabitú láskou k hudbe a skutočnou radosťou z hrania, zabezpečte si vstupenky včas, pretože jeho koncerty sú na celom svete vždy expresne rýchlo vypredané. Minuloročný pražský koncert sa vypredal v priebehu týždňa.

 Vstupenky sú exkluzívne v predaji v sieti Ticketportal v cene od 29 Eur a nebudú k dispozícii na zľavových portáloch

Hugh Laurie: Britský herec, hudobník, spisovateľ a komik James Hugh Calum Laurie sa narodil 11. júna 1959 v Oxforde. Preslávil sa v úlohe arogantného doktora v kultovom seriáli Dr. House. Za túto úlohu získal dva Zlaté glóbusy, dve ocenenia Screen Actors Guild Award a šest nominácií na cenu Emmy. Zahral si aj v ďalších seriáloch, televíznych úlohách a v mnohých filmoch: Rozum a cit (1995) s Emmou Thompson a Kate Winslet, 101 dalmatíncov (1996), Muž so železnou maskou (1998), Madam Bette (1998), Myšiak Stuart Little (1999), Myšiak Stuart Little 2 (2002), Let Fénixa (2004), Králi ulice (2008) kultový seriál Čierna zmija a ďalšie. Je známy aj ako autor knižného bestselleru Obchodník so smrťou (1996). Ako hudobník vydal dva veľmi úspešné albumy : Let Them Talk (2011) a Didn’t It Rain (2013)