Eurovízia 2012: Miro Šmajda ako Max Jason Mai reprezentuje Slovensko

0
1967

Tohtoročná Eurovízia, na ktorú vyšle viacero európskych krajín tradične to najlepšie, bude možno pre Slovensko konečne úspešná. To najmä preto, že sa tam dostáva Miro Šmajda, len trochu inak. Pamätáme si ho najmä ako úspešného Superstáristu, ale tento imidž nechal ľadom. Zmenil si meno na (na slovenské pomery zvláštne) Max Jason Mai a vydal sa svojou cestou. V niekoľkých médiách bolo písané v rôznej podobe niekoľko súdiacich a odmietavých postojov. Áno, je to ten strach vo „vážených a mienkotvorných“ rozumoch z niečoho netradičného a neslovenského. Výnimočne ide nejaká hviezda svojou cestou a my nemôžeme povedať, že robí zle. Ak riskuje? Tak nech, hlavne však nekráča už vyšľapanými chodníčkami, ktoré sú nám už všetkým známe a najmä je sám sebou. V poslednom čase na Eurovízii príliš nebodovali kultúrne prvky, veď aj poslednú Eurovíziu, kde „vraj tradičná“ (piskot veľryby v skladbe Horehronie mi nepripadal tradičný) Kristína nebodovala, vyhrala Nemka so skladbou Satelite, ktorá mala s nemeckou kultúrou spoločného asi ako nožnice a pštros. Vďaka Mirovi skúsime tentoraz zabudnúť na kultúrne prvky vo vystúpení, lebo na tie naozaj nikto nepozerá a prídeme s niečím, čo kvalitatívne pripomína zámorské rockové hviezdy s perfektným hlasom, zvukom aj klipom.

Max Jason Mai – Don’t Close Your Eyes
Mirov klip Max ku skladbe Don’t Close Your Eyes je už na svete. Avizoval ho už pred nejakým časom a momentálne si ho môžete pozrieť aj vy. Po hudobnej stránke je možno klip hodnotiť na výbornú a samotný klip môže byť. Chýba tam síce ten „slipknot“ imidž ostatných z kapely známy z niekoľkých fotografií, no ten azda príde na samotnom koncerte. Mirovi svedčí rockový hlas a vyšlapanie do výšok, tak ako to aj predviedol pri niektorých kolách v Superstar. Osobne, hoci som doteraz nepatril medzi jeho fanúšikov, mu držím palce. Spev naživo mu ide a práve na Eurovízii v Azerbajdžane bude šťastie a dobrý zvuk potrebovať.

Eurovízia 2012 sa koná v Baku, Azerbajdžan. Semifinále sa bude konať 22. a 24. mája, finále o dva dni na to a teda 26. mája.