Dedictví aneb Kurvahošigutentág 2 poodhaľuje scenár

0
2566

Bolek Polívka, ústredná postava kultového filmu Dedictví aned Kurvahošigutentag, prezradil niečo zo scenára pripravovaného pokračovania. Že má byť pokračovanie sa vedelo už niekoľko rokov. Úspech filmu si žiadal, aby sa niečo také stalo a diváci taktiež. Všetci vieme, že dvojka nebude jednotka. Takmer je pravidlom, že z úspechu jedného dielu sa nepodarí v Čechách priveľmi bodovať pri dvojke. Autorom preto želáme naozaj veľa šťastia, minimum súčasného humoru a čo najlepšie zachovanie toho typického „bohušovského“ humoru. Nezabúdajme na nezabudnuteľné hlášky, ktoré majú ešte aj dnes tisícky ľudí v mobile ako zvonenia. Hlášky Bohumila Stejskala sú nezabudnuteľné dodnes.
Práve na ne myslel aj Bolek Polívka, čo spomenul v rozhovore pre novinky.cz. Nezabudnuteľné hlášky a reakcie Bohuša sú ťažiskom filmu a dvojka si žiada, aby sa s nimi počítalo. Bolek prezradil, že príbeh druhého dielu začína na pohrebe jeho filmovej manželky, čím sa stáva bohatým vdovcom. To bude udalosť, pri ktorej sa stretne väčšina z postáv z prvého filmu. Tešiť sa nepochybne budeme môcť na Ivanu Chýlkovú ako plastickú chirurgičku neveriacu v Boha. Miroslava Donutila ako právnika, ktorý sa o všetko postará a všetko zariadi a istotne by mnohí radi videli aj Božského Káju. Či sa vo filme objaví aj Dagmar Veškrnová, tak to je otázne. Zábavné by však bolo sledovať ju v úlohe skutočnej prezidentovej manželky. Žiaľ v žánre tohto filmu by sa to asi rýchlo zvrtlo do neželaných tém, ako sa vôbec mohla jej postava niekam vysoko vyšplhať. Podradnú úlohu jej dať nemôžu, uvidíme. Jožko Króner ako starý Košťál bude chýbať. Otázne je však aj to, ako dvojka vysvetlí záver jednotky, v ktorom Bohuš zistí, že jeho „tata nebyl jeho tata…“. Slovo Dědictví v dvojke bude označovať ďalšie dedičstvo, dedičstvo jeho detí, alebo je len pojmom pre zachovanie série filmu? To všetko uvidíme. Veríme tiež, že sa na režisérskom kresle posadí s rovnakým úspecom opäť Viera Chytilová, režisérka prvého dielu.

Čo sa stalo s Irenkou (Šárka Vojtková) z filmu? Ona sama by si rada opäť zahrala v ďalšom filme. Po úspechu filmu sa však do mysle verejnosti vryla ako prostitutka hérečka, čo bolo jedným z ôdovod, prečo opustiť Čechy. Pre niektoré médiá sa vyjadrila, že by istotne ďalšiu filmovú ponuku neodmietla. Snáď sa na ňu nezabudne, radi by istotne mnohí videli opäť tú bájnu Irénku, ktorá všetkým vysvetlila jasne, ako to v bordeli chodí.