Charles Manson (79), sériový vrah a vodca „rodiny“, sa bude ženiť

0
4253

Charles MansonCharles Manson sa stal ikonou zla. Sériový vrah a zločinec využil svoju schopnosť manipulovať ľudí a v šesťdesiatych rokoch založil kultovú skupinu známu pod menom „rodina“. Členov tejto skupiny manipuloval na zabíjanie ľudí pod jeho menom. Charles bol vodcom tejto skupiny a žije dodnes, za mrežami väznice, v ktorej ho pôvodne mali krátko po prvom odsúdení popraviť.

Život Charlesa Mansona a zásadné roky
Charles Manson sa narodil v Cincinnati v roku 1934. Jeho matka sa o neho nemohla poriadne postarať a tak strávil svoje detstvo u príbuzných, v rôznych nápravných zariadeniach a v chlapčenských domovoch. Už ako 9 ročný začal kradnúť, postupne do svojho repertoáru pridával vlámania a krádeže áut. Veľa krát bol väznený za menšie priestupky.
V roku 1954 vo veku 19 rokov bol prepustený z väzenia za neobvykle dobré správanie. O 2 roky neskôr si vzal Rosalie Willis, servírku, s ktorou mal syna Charlesa Mansona Juniora (marec 1956). Aj keď už bol ženatý neprestal vyčíňať a naďalej si zarábal kradnutím áut, načo doplatil a v roku 1956 bol znovu uväznený. Počas ročného pobytu vo väzení si jeho manželka našla nového chlapa a s Charlesom sa rozviedla v roku 1957. V roku 1958 ho prepustili na slobodu. Nebol by to on, keby si opäť nezačal zarábať rôznymi podvodmi a kupliarstvom. Znova sa oženil, no tentoraz s prostitútkou Candy Stevens s ktorou mal druhého syna, Charlesa Luthera Mansona. 1. júna 1960 bol opäť zatknutý. Scenár rozvodu prvého manželstva sa zopakoval aj teraz. Do väznice McNeil Island na pobreží Washingtonu mu prišli papiere aj k druhému rozvodu.

Túžba po hudobnej kariére
Vo väzení strávil 6 rokov. Počas uväznenia sa ho ujal neslávny Alvin „Creepy“ Karpiš, bývalý člen Ma Barker gangu. Karpiš ho učil hrať na oceľovú gitaru a Charles sa stáva závislým na hudbe. Cvičil dennodenne počas celého pobytu v base, napísal niekoľko desiatok originálnych skladieb a začal aj so spevom. Veril, že keď sa dostane z väzenia, stane sa z neho slávny hudobník.
V roku 1967 bol prepustený a tentoraz zamieril do San Francisca, kde sa to s gitarou a drogami všetko začalo. O rok neskôr sa s niekoľkými nasledovníkmi vydali do Južnej Kalifornie. Dúfal stále v svoju hudobnú kariéru. Vďaka známostiam sa Charles stretol s Denisom Wilsonom z Beach Boys. Z jednej jeho piesne The Beach Boys spravili nahrávku a vydali ju pod názvom „Never Learn Not to Love“.

Počiatky „rodiny“
Keď Mansonova kariéra umelca nenapredovala podľa jeho predstáv, bol veľmi rozrušený. Počas tohto obdobia sa Charles Manson a niekoľko jeho nasledovníkov presťahovali do Spahn Ranch. Ako náhle sa tam nasťahovali, vznikol kult, ktorý začal niesť názov „rodina“. Členovia jeho skupiny boli prevažne ženy, manipuloval ich drogami. V tejto skupine bolo na dennom poriadku žobranie, LSD a sex.

Charles Manson bol veľmi dobrý v manipulácii ľudí. Vzal kúsky všetkých náboženstiev a vytvoril svoju vlastnú filozofiu. Ako náhle Beatles vydali White Album v roku 1968, Manson verili, že ich pieseň „Helter Skelter“ predpovedala blížiaci rasovú vojnu. Manson veril, že černosi budú bojovať proti bielym ľudom, avšak k ničomu takému nedošlo. Keďže sľubovaný Armageddon nenastal, povedal svojím nasledovníkom, že „musia čiernym ukázať ako sa to robí“.

Vraždenie
Prvú vraždu spáchali 25. júla 1969 a to pri kradnutí v byte hudobníka Geryho Hinmana v Los Angeles. Manson mu svojou mačetou odsekol ucho a až po niekoľkých hodinách dal príkaz k jeho zabitiu. Zomrel vykrvácaním na niekoľko bodných rán. Vrahovia čakali v byte až kým neskonal.

Manson 4 nasledovníkov poslal na adresu 10050 Cielo Drive v Los Angeles, aby zabili ľudí vnútri budovy. Tento dom kedysi patril Terrymu Melcherovi, ktorý mu pomáhal s kariérou umelca. Už tam však nežil. Dom si prenajali herečka Sharon Tate a jej manžel, režisér Roman Polanski. 9. augusta 1969 štyria Mansonovi nasledovníci brutálne zavraždili Tate, jej nenarodené dieťa a 4 ďalšie osoby ktoré boli u nej na návšteve (Polanski bol vtedy pracovne v Európe). Nasledujúci večer vraždili opäť. Ich obeťami boli Leno a Rosemary LaBianca v ich domoch.

Polícii trvalo niekoľko mesiacov, kým zistili, kto vlastne stojí za týmito vraždami. V decembri 1969 bol Manson s niekoľkými jeho prívržencami zatknutý. Ostro sledovaný proces začal 24. júla 1970. Až 25. januára bol Manson uznaný vinným z vraždy prvého stupňa a sprisahania za účelom vraždy. 29. marca 1971 bol odsúdený na smrť. Nasledujúci rok dostal milosť z trestu smrti, nakoľko bol tento typ trestu zakázaný a rozsudok bol upravený na doživotie. Doteraz si odpykáva svoj doživotný trest a pravidelne prichádza na podmienečné prepustenie, avšak neúspešne. Je vo väzení viac než štyri desaťročia. Za tú dobu dostal viac pošty ako ktorýkoľvek iný väzeň v USA. V súčasnosti sedí v kalifornskej väznici Corcoran.

Na staré kolená svadba
Charles Manson má dnes 79 rokov a bude sa ženiť. Jeho nastávajúcou je 26 ročná Afton, ktorá fascinovaná jeho osobnosťou, údajne nie pred odsúdením, ale až po ním, chce byť pani Mansonovou. Jej rodičia tým nie sú vôbec nadšení, ale jej odhodlanie je silnejšie, než rodičovská autorita. Afton pri podrobnom hľadaní na internete nájdete aj na fotografiách v ktorých je oblečená ako rehoľná sestra, vyznáva neznámu vieru a je vlastne záhadou, prečo inklinuje k o 53 rokov staršiemu Charlesovi. Dnes zdanlivo neškodný starček môže mať dôvody na radosť. K svadbe za múrmi väznice totiž patrí aj právo na manželskú noc. Len pripomíname, že v mužskej väznici je bez sexu od roku 1971.

Charles Manson married

(zdroj foto:  www.mansondirect.com)

Chcete mu napísať? Adresa do väznice je: R C M N, P.O. Box 303, Corcoran, CA, 93212, USA