Grécko a ostrov Korfu: čo si pozrieť a kam na dovolenku?

0
6658

Korfu ©LKZAsi najmenej dôveryhodnou destináciou pre našich dovolenkárov je v súčasnosti Grécko. A dá sa povedať že trochu nezaslúžene. Vo svete zrejme každý vie, že má krajina ekonomické problémy, to však nijak neznamená poľavenie v kvalite ubytovania, hotelových služieb, alebo upadaniu turistického priemyslu.

Grécko si uvedomuje, že práve z turizmu prichádzajú značné zisky do štátnej pokladnice a verte tomu, či nie, na mnohých ostrovov žiadnu krízu nemožno cítiť. Dokonca sa dá hovoriť o tom, že si Gréci začali svojich hostí viac vážiť. Dnes si povieme niečo viac o ostrove Korfu, kde taktiež mieri viacero našich dovolenkárov.

Opäť sme vyrušovali v cestovnej kancelárií Kartago tours, a.s. a spýtali sme sa slečny Maťky,  manažérky zodpovednej za túto destináciu, na bližšie informácie o tomto ostrove.

Môže byť ostrov Korfu pre Slovákov niečím zaujímavý? Má niečo charakteristické, prečo si ho nepomýliť s mnohými inými ostrovmi Grécka? Má ich predsa len niekoľko tisíc.
Korfu je krásny zelený ostrov a ešte viac známym sa stal vďaka rakúskej cisárovnej Sisi, ktorá sa sem prišla liečiť.

Akí klienti so záujmom cestovať na Korfu prevládajú nad ostatnými? Ide o dôchodcov, mladšie páry alebo celé rodiny?
Na Korfu chodia všetky vekové skupiny, páry aj rodiny s deťmi. Každý si tu nájde niečo, čo sa mu páči a prečo sa sem aj radi vracajú.

 

Myslíte si, že by mohla kríza negatívne ovplyvniť kvalitu služieb a že by sa dokázala v priebehu tejto letnej sezóny sa oslabiť ?
Kríza sa dotkla aj všetkých turisticky zaujímavých ostrovov, ale nie je to v podstate ani cítiť, každý ostrov si žije svojím životom. Možno sú trocha problémy, ak vypukne štrajk a leteckí prepravcovia musia odložiť lety, ale doteraz sa to vždy vyriešilo v prospech klientov – odleteli tak ako mali, aj keď bol štrajk.

Čo sa Vám vybaví ako prvé pri vyslovení slova „Korfu“?
Veľmi zaujímavé letisko, pristáva sa nad vodou a pristávacia dráha nie je veľmi dlhá a hneď za ňou je už dosť frekventovaná cesta a samozrejme hlavné mesto Kerkyra, kde je množstvo pamiatok po Sisi.

Čím všetkým sa dá na ostrove zabaviť? Povedzme, že som turista, ktorý rovnako obľubuje more ako aj poznávanie. Nájdem pre obe, ale aj ďalšie možné záľuby na Korfu priestor?
Môžete si požičať auto a prejsť ostrov krížom-krážom (teda nie doslovne, pretože sú tu hory, cez ktoré nie sú vystavané cesty), hlavé mesto Kerkyra ponúka veľa pamiatok a samozrejme, môžete ísť na výlet loďou a spoznať nielen pobrežie Korfu ale aj jeho priľahlé ostrovy Paxos, Antipaxos a mnoho ďalších. Na Korfu sú aj aquaparky, golfové ihriská, množstvo kaviarní a barov (diskotéky tu veľmi nenájdete), pláže sú všade iné, v Messonghi a Benitses kamenisté, v Acharavi piesočnaté a v Nissaki mix a skaly.

Sú na Korfu miestni zvyknutí na slovenských turistov? Aké národnosti turistov podľa Vás prevládajú na Korfu?
Áno, poznajú Slovákov, ale nemajú tu až také zastúpenie ako Česi, Nemci, Holanďania, Francúzi.

Kerkyra v Korfu

Ktoré lokality na ostrove sú podľa Vás aspoň čo sa týka obľúbenosti hotelov najvyhľadávanejšie? Aj Korfu sa delí, podobne ako niektoré iné ostrovy, na chudobnejšie pobrežie A a bohatšie pobrežie B?
Povedzme, že by sme to takto delili, tak okolie v oblasti hlavného mesta by som nazvala tým bohatším, hotely sú blízko letiska a ľudia nemusia cestovať veľmi dlho do hotela, ale zasa pláže podľa môjho názoru nie sú až také úžasné ako napríklad na severe, v stredisku Acharavi, lenže sem trvá cesta asi 2 hodiny a tí, ktorí nemajú radi serpentíny, to budú mať veľmi zaujímavé :-). Západná a južná časť ostrova by sa dali nazvať tou „chudobnejšou“.

Ďakujeme za krátky rozhovor a pár odporúčaní.