Starbucks plánuje do 5 rokov otvoriť vo svete 12.000 nových kaviarní

0
1601

Starbucks plánuje do 5 rokov otvoriť vo svete 12.000 nových kaviarní

(TASR) – Americká spoločnosť Starbucks plánuje do piatich rokov otvoriť 12.000 nových prevádzok. Celkový počet prevádzok najväčšieho kaviarenského reťazca na svete by sa tak mal zvýšiť takmer o 50 %.


Tip redakcie: Victoria´s Secret: Sexy telá modeliek rozpálili Paríž


Starbucks chce expandovať

Spoločnosť svoje plány prezentovala na stretnutí s investormi v New Yorku. V rámci prezentácie programu expanzie na najbližších päť rokov uviedol, že rast ročného zisku predpokladá na úrovni 15 až 20 % a tržieb na úrovni 10 %. Program globálneho rastu zverejnil len zhruba týždeň po tom, ako oznámil, že jeho dlhoročný výkonný riaditeľ Howard Schultz (63), ktorý z firmy Starbucks urobil svetovú značku s približne 25.000 prevádzkami po celom svete, vo svojej funkcii v apríli budúceho roka končí. Schultza, ktorý pôsobil v kaviarenskej spoločnosti viac než 30 rokov, nahradí prevádzkový riaditeľ Kevin Johnson.

V súvislosti s odchodom z najvyššej pozície Schultz dnes uviedol, že sa plánuje sústrediť na oblasť luxusných kaviarní známych ako Starbucks Reserve Roasteries. V rámci tohto segmentu pripravuje spoločnosť otvorenie prvej kaviarne v Európe, čím by sa ich počet mal v najbližších rokoch zvýšiť na päť. Podrobnosti chce oznámiť začiatkom budúceho roka.

Čítaj tiež:

Trump sa zbavil spolupracovníka šíriaceho konšpiračnú teóriu

Barack Obama predniesol svoj posledný prejav venovaný národnej bezpečnosti

Začítajte sa do novinky: Sebastian Bergman opäť v akcii!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ