Svet ukrýva množstvo pokladov, medzi nimi aj tieto turistami doposiaľ neobjavené destinácie.
Skrytá pláž v súostroví Marieta. K jej priezračným vodám schovaným pod povrchom zeme môžete buď preplávať alebo sa tam dostať na kajaku.
Oáza Huacachina. Nachádza sa päť hodín od hlavného mesta Peru, Limy. Toto napájadlo bolo kedysi obľúbené u zámožnejšej vrstvy Peruáncov. Dnes ho vyhľadávajú cestovatelia, ktorí sa sem ženú za spúšťaním sa z dún alebo adrenalínovými jazdami na buginách.
Kláštor Blagaj Tekke. Tento unikát v Bosne a Hercegovine pôvodne slúžil moslimským dervišom. Návštevníci sa môžu pokochať jeho dreveným interiérom či si posedieť na terase s výhľadom na krásnu rieku Buna.
Ružové jazero Hillier. Vedcom zatiaľ nie je jasné, čo je príčinou jedinečnej farby tohto austrálskeho jazera.
Trhlina Silfra. Island ponúka naozaj všetko. Okrem iného si na ňom môžete zaplávať medzi dvomi tektonickými doskami, z ktorej jedna prináleží americkému a jedna európskemu kontinentu. Niektoré miesta sú také úzke, že sa môžete naraz dotýkať oboch kontinentov.
Isola Bella. Táto kedysi holá skala uprostred talianskeho jazera Maggiore je dnes známa palácom a krásnou rozkvitnutou záhradou.
Popey Village. Dedinu Pepka Námorníka na Malte tvoria pôvodné filmárske kulisy z roku 1980, ktoré neskôr upravili na zábavný park.
Červená zem v čínskom meste Xintian. Tento podivuhodný úkaz nachádzajúcej sa v provincii Chu-nan je známy pre svoju sýtočervenú pôdu. Môže za ňu vysoký obsah zoxidovaného železa a minerálov.
Brána do pekla. Keď geológovia v turkménskom meste Darvaza náhodne natrafili na podzemné zásoby plynu, jamu zapálili, aby sa plyn nešíril do okolia. Oheň horí dodnes.
Ostrov Flores. Tento najzápadnejší ostrov súostrovia Azory získal svoj názov vďaka množstvu divokých kvetov, ktoré ho pokrývajú. Nájdete tu aj termálne pramene a lagúny ideálne na oddych.
Prírodný bazén Giola. K tejto grécke atrakcii sa dostanete iba pešo, ale naozaj to stojí za to – taká priezračná a pokojná voda sa len tak nevidí.
Svätyňa Las Lajas. Prekrásna neogotická stavba na hranici Kolumbie a Ekvádoru stojí 45 metrov nad hladinou rieky, obklopujú ju husté lesy a v jej okolí nájdete niekoľko vodopádov.
Národný park Lençóis Maranhenses. Jazierka uprostred brazílskych dún ponúkajú pohľad, na ktorý sa nezabúda. Keďže tu ročne naprší takmer 120 cm zrážok, prebytočná voda sa ukladá medzi dunami. Ideálny čas na návštevu je od júla do septembra, kedy je hladina čírych jazierok najvyššia.
Semuc Champey v Guatemale. Priaznivci krásnej vody uprostred zelene si prídu na svoje vďaka tomuto vápencovému útvaru, ktorý vytvára prirodzené chladné jazierka.
Mesto síry Rotorua. Na Novom Zélande sa snáď vôbec nedá nudiť. Pokochajte sa gejzírmi, bublajúcimi bahennými bazénmi a termálnymi prameňmi. V regióne je aj mnoho jazier ideálnych na vodné športy.
Setenil de las Bodegas. Táto španielska dedinka vznikla v útesoch nad riekou Trejo. Pôvodne prírodné jaskyne sa postupne menili na príbytky. Dnes tu nájdete aj množstvo barov a reštaurácií.
Vyprahnutý región tiahnuci sa takmer tisíc kilometrov naprieč Namíbiou a Južnou Afrikou každú jar zakvitne farbami, ktoré ho zmenia na sureálnu krajinu.
Jaskyňa St Marcel d’Ardèche. V roku 1836 objavil túto francúzsku nádheru istý lovec. Návštevníci si tu môžu vychutnať 60 kilometrov chodníčkov prepletajúcich sa pomedzi fascinujúce skalné útvary a podzemné jazierka.
Tento prstencový atol vo Francúzskej Polynézii je známy tým, že v ňom žijú vzácne ustrice produkujúce čierne perly. Ide tiež o jedno z najlepších potápačských miest na zemi.
Castellucio di Norcia. Mestečko v talianskom regióne Umbria je slávne pre pestrofarebné kvety prítomné od mája do júla.
Rybárske mestečko v Brazílii priťahuje nadšencov kitesurfingu i windsurfistov. Ulice sú „dláždené“ pieskom a pláže sa ťahajú niekoľko kilometrov.
Mramorové jaskyne. Nachádzajú sa na polostrove v Čile a vznikli vďaka tisícročiam pôsobenia vody na útesy.
Pangong Tso. Najväčšie himalájske jazero odráža na hladine vrcholky veľkolepých hôr a vytvára jedinečnú scenériu.
Čítajte tiež:
Letná dovolenka pod tristo eur. Máme pre vás tri tipy
Tip na výlet. Na potulkách po maďarských mestách
Čo sa dá robiť v Londýne zadarmo