Tipy pre pohodlnejší let s deťmi

0
1140
Tipy pre pohodlnejší let s deťmi
Ohodnoť článok

12289104 - women with child in the airplane cabin

Cestovanie, hlavne letecky znamená pre väčšinu rodičov nočnú moru. Poradíme vám ako si ho spríjemniť.

Nevláčte sa s dieťaťom

Prineste si cestovný kočík ako príručnú batožinu a požiadajte posádku aby ho uložila v blízkosti kokpitu. Nič nepokazí dovolenkovú náladu viac ako šliapanie celej tej cesty od príletov ku výdaju batožiny s batoľaťom vyšmykujúcim sa vám z rúk.

Rozdeľuj a panuj

Ak budete mať šťastie a cestovať spolu s partnerom pustite ho na palubu lietadla skôr aby zabezpečil miesta a batožinové priestory. Odporúčame – nechoďte s deťmi na palubu skôr ako naozaj nemusíte. Čím viac energie spotrebujú na behanie po odletovej hale tým menej jej budú mať počas letu.

Záleží na ústretovosti pasažierov a letušiek…

Potrebujete rozptýliť? Viac rýchleho občerstvenia, poprosím! Nudíte sa k smrti? Vyspovedajte priateľského spolucestujúceho. Nutne potrebujete toaletu? Zoznámte sa so svojou novou opatrovateľkou – babička v rade 24D! (Koniec koncov ona aj tak nikam nejde)

Prečítajte si požiadavky na dokumenty vopred

31238755 - happy mother and kid travelling together in airoplane cabin near window

Kto mal vedieť, že môžete byť požiadaný o predloženie rodného listu dieťaťa, ktoré nemá ani dva roky? Alebo, že ak cestujete sama s dieťaťom, môžete potrebovať ,,súhlas na cestu“ od svojho partnera?  Alebo, že pas dieťaťa môže mať inú expiračnú dobu?

Zabaľte dostatok hračiek

Je nám ľúto, ale vzdelávacie aplikácie rýchlo omrzia. Alebo kúpte niečo z ponuky na palube a spravte si tak let o niečo priateľskejší.

Nájdite detský kútik

Niektoré letiská majú osobité kútiky pre tých najmenších. Napríklad Amsterdam ponúka lesnú tematiku s domami na stromoch, šmykľavkami či preliezkami.

Pozrite sa po uličke pre rodiny s deťmi

Obzvlášť počas letných dovoleniek letiská otvoria rýchlejšie sa pohybujúce alebo pri najmenšom deti tolerujúce uličky pri bezpečnostných kontrolách. Požiadajte pracovníka v uniforme aby vás nasmeroval. Pre informáciu, väčšinou platí, že deti mladšie ako 12 rokov si topánky vyzuť nemusia, ale ak vedia chodiť budú požiadané ísť cez detektor kovov sami. Pripravte ich na to vopred.

Spravte si online check in a neobťažujte sa s batožinou

Vytlačte si letenky doma a dajte batožinu prvému nosičovi, ktorého zbadáte (odmeňte ho tringeltom). Ste predsa rodič, nehrajte sa na super hrdinu.

Zdroj: http://www.purewow.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ