Do Bratislavy príde na summit 45 delegácií zo všetkých krajín EÚ

0
594
Do Bratislavy príde na summit 45 delegácií zo všetkých krajín EÚ
Ohodnoť článok

Summit predsedov parlamentov krajín Európskej únie

Bratislava 19. apríla (TASR) – Zriadenie Spoločnej parlamentnej kontrolnej skupiny pre kontrolu činnosti Europolu, a to spoločným rozhodnutím zúčastnených predstaviteľov európskych parlamentných komôr. Aj to bude jedna z tém Summitu predsedov parlamentov krajín Európskej únie (EÚ), ktorý sa v Bratislave uskutoční 23. a 24. apríla.

Súčasťou tohto rozhodnutia by malo byť aj odsúhlasenie spôsobu nominácie členov za jednotlivé parlamenty a spôsob fungovania takejto spoločnej parlamentnej kontrolnej skupiny.

Do Bratislavy príde takmer 300 delegátov zo všetkých krajín EÚ

Účasť na podujatí aktuálne potvrdilo 45 zahraničných delegácií, z toho 29 predsedov parlamentov, 11 podpredsedov a päť delegácií bude zastúpených na nižšej úrovni.

Úvodná časť pracovného programu konferencie bude zameraná predovšetkým na zhodnotenie výsledkov slovenského predsedníctva v Rade EÚ a jeho parlamentnej dimenzie. Hovoriť sa bude aj o aktuálnom maltskom predsedníctve.

Na konferencii okrem iných vystúpia predseda Európskeho parlamentu Antonio Tajani a podpredseda Európskej komisie pre pracovné miesta, rast, investície a konkurencieschopnosť Jyrki Katainen.

TASR informoval Odbor komunikácie s médiami a verejnosťou kancelárie NR SR.

Čítajte tiež:

Le Penová žiadala odstránenie vlajky EÚ z TV štúdia, kde mala vystupovať

Polícia rozbila medzinárodnú sieť pedofilov

Piťo sa priznal, že nariadil popravu šéfa konkurenčných takáčovcov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ