Google Street vnímame ako pomocníka v orientácií, umožňuje nám vstúpiť do miest a na ulice, kde sme nikdy neboli, alebo ich poznáme zo spomienok. V jedinej minúte sa môžeme prechádzať po uliciach Sydney a hneď preskočiť do New Yorku, alebo do Thajska. Je až neuveriteľné, čo človek získal vytvorením prechádzateľných máp sveta. Nie každá krajina však umožnila nasnímanie ich ulíc. Striktne sa k tomu postavilo naše susedné Rakúsko, ktoré si na Googli v Street View nepozriete podobne, ako Nemecko. To našťastie má snímky niekoľkých miest, no nejde o celú krajinu. Ak opustíme Európu a nazrieme na celý svet, nájdeme viacero ďalších krajín, kde sa Google Mapy realizovali. Treba dodať, že nie všetky chýbajúce krajiny snímanie nepovolili. V mnohých je komplikovaná bezpečnostná situácia, alebo nebolo možné technicky zabezpečiť samotnú prípravu. Niektoré z tých, ktoré dnes chýbajú sa nepochybne v najbližších rokoch objavia. Pri rôznych obavách z technológií a špionáže, najmä ak ide o americkú spoločnosť, však vlády niektorých krajín zostanú aj naďalej proti sprístupneniu ulíc v Googli.
Európa
Aj na Slovensku sme mohli vidieť veľké množstvo osobných upravených áut s veľkou kamerou na streche s nemeckou EVČ, ako sníma ulice. Google na základe zozbieraných fotografii a údajov GPS vytvoril veľkolepý projekt, vďaka ktorému dnes používa mnoho firiem lepšiu identifikáciu, ľudia vedia nájsť konkrétne predajne, ulice, vedia ako trafiť, pozerajú si cestu pred vyrazením na výlet a často môžu navštíviť miesta, kam vkročili kedysi a pozorujú zmeny. Problémom je, že ulice nasnímané a zverejnené na internete nenájdete hneď v niekoľkých krajinách. Ide o Nemecko, Rakúsko, Ukrajinu, Bosnu a Hercegovinu, výraznú časť Srbska, Čiernu Horu a Ukrajinu.
Na Ukrajine je nasnímaná Kyjev, z ďalších miest však nič. Chýba aj celé Bielorusko, ktoré funguje svojsky a to posledné, čo by sme čakali, je vpustenie Američanov na nemeckých autách, aby nafotili všetky bieloruské ulice a zverejnili ich na webe. Aj keď takto podané odôvodnenie prezentuje otvorene skôr veľké množstvo jednotlivcov a odporcov Street View, nepochybne ho môžeme vložiť do úst aj Kube. K tej sa ešte dostaneme. V ďalších častiach Európy si môžeme pozrieť Grécko, ktorého ostrovy obklopujúce Turecko sú nasnímané taktiež. Cyprus naopak ani ten grécky a ani turecký nemá žiadne nasnímané ulice.
Afrika
Územie patriace EÚ obklopujúce africký severozápad v podobe Kanárskych ostrovov a ďalších ostrovčekov nájdeme na Google Street mapách bez väčších problémov. Vzdialenejšie slobodné Kapverdské ostrovy o tom už nevedia nič. V samotnej Afrike je veľkým prekvapením, že len dve krajiny na celom obrovskom kontinente dovolili a umožnili nasnímať ulice. Ide o Botswanu a Juhoafrickú republiku. Drobnú výnimku tvorí pár svetlých výnimiek v severnej Afrike. Najmä Afrika je príkladom mnohých krajín, ktoré Google zatiaľ nesníma skôr z organizačných a technických dôvodov, nie z dôvodov zákonov danej krajiny. Na druhej strane, ani rozšírenie internetu v týchto krajinách nedosahuje úroveň, kedy by mali mohli predstavovať pre Google návratnosť.
Ázia
Pri širšom pohľade na Euroáziu môžeme vidieť zaujímavý pohľad na celkom chýbajúce arabhské krajiny, všetky krajiny končiace na „–stan“. Pozrieť si môžete aj transibírsku magistrálu a jej hrubé okolie, ktoré sa postretlo so záujmom o záznam podobne ako širšie okolie Moskvy a veľkých miest na západe Ruska. Z ázijských krajín Google spoločnosti dovolili nasnímať ulice len v Malajzii, Thajsku, Japonsku a na ojedinelých miestach. O ostatné krajiny sa Google nepochybne usiloval, avšak legislatíva mnohých štátov a nezáujem dôverovať americkej spoločnosti, ktorá aj tak vie už toho naozaj veľa. Kým napríklad Čína nemá takmer žiadne nasnímané ulice a mestá, prekvapivo Taiwan ponúka celú krajinu, čím ho môžete navštíviť a po uliciach sa prechádzať pokojne aj hneď.
Prekvapením môže byť Bhután, alebo Bangladéš, no India je nasnímaná len v rámci niekoľkých miest. V Malej Ázii je výnimkou Izrael. Ostatné okolité krajiny už nasnímané nie sú.
Amerika
Severná Amerika je na Google mapách už nejaký čas. Kanada len čiastočne, keďže zalesnený sever už nie je príliš atraktívny ani pre bezvýsledné križovanie a snímanie, ale aj ľudí tam žije menej. Krajiny Latinskej Ameriky sú však v tomto ohľade zvláštne. Guatemala, Honduras, Nicaragua a El Salvador tvoria zrejme prekážku v celistvosti línie od Kanady po Kolumbiu. Tá leží v Južnej Amerike osamotená, pretože spojenca pre tento nápad priveľmi nemá. Napriek tomu, že Puerto Rico úradne patrí pod USA, nemá nasnímané ulice. Následne nie je prekvapením, že tomu tak nie je ani v prípade Kuby a Haiti. V Južnej Amerike chýba Venezuela a jej ostrovy, Guyana, Suriname, Belize, Bolívia, Paraguay a Uruguay. Naopak Argentína, Chile, Peru a výrazná časť Brazílie zrejme Google mapy vítajú. Veľká časť Brazílie pokrytá pralesmi a zeleňou chýba, no i tak existuje pár výnimiek v zalesnených častiach, kam sa panoramatická kamera Google ešte nedostala.