10 krokov k postave ragbistu od Maro Itojeho

0
2064

Chcete byť silný ako lev? Anglický vrcholový ragbista Maro Itoje (195 cm, 116 kg) sa podelil so svojím receptom na dobre stavané telo. Ako znejú jeho rady?

First start with these boys!! Hopefully more to come🤞🏾👌🏾🏉

A post shared by Maro Itoje (@maroitoje) on

Nakŕmte svoje svaly

V mladosti pre mňa nebolo ľahké nabrať hmotnosť. V súčasnosti s tým už nemám problém, pretože sa môj metabolizmus spomalil. Keď som však mal šestnásť či sedemnásť rokov, musel som jesť veľmi veľa, aby som nabral svalovú hmotu. Moja denná strava mala vtedy až 5-tisíc kalórií.

Dvíhajte činky

Staré dobré dvíhanie ťažkých činiek zaberá. Je to dôležitá súčasť aj pri cvičení dolných partií.

#Homeofgains #Cyclone

A post shared by Maro Itoje (@maroitoje) on

Zväčšite si bicepsy

Napínanie svalov pred zrkadlom nie je hlavný dôvod, kvôli ktorému sa so spoluhráčmi potíme v posilňovni. Aj my však pracujeme na bicepsoch a cvičenie často zakončujeme klasickým dvíhaním jednoručných činiek.Tip redakcie: Cvičenie nalačno. Áno či nieVypracujte si brucho

Jadro posilňujem najčastejšie kľukmi. Je to však len jeden z mnohých cvikov. Treba ich vystriedať čo najviac.

Jedzte pravidelne

Ako sa stravujem? Po prebudení si zväčša namiešam kokteil z proteínu a kreatínu. Vhodné raňajky tvorí toast, tri vajcia, trochu fazule a losos so zeleninou. Potom nasleduje ďalší proteínový kokteil a obed so spoluhráčmi. Doma sa snažím zjesť ešte ďalšie dve porcie. Nie som žiadny Gordon Ramsay, no dokážem si navariť. Prvé jedlo pozostáva zo sacharidov, bielkovín a zeleniny. Druhé sú už len bielkoviny a zelenina, prípadne ovocie.

Monitorujte svoj progres

Meranie výkonnosti pomáha zistiť, či sa zlepšujete.  V tíme absolvujeme veľmi často rôzne testy – vytrvalostné, rýchlostné aj silové.

Big Congrats to @owenfaz on the big 5️⃣0️⃣

A post shared by Maro Itoje (@maroitoje) on

Cvičte s kamarátmi

Telocvičňa v našom klube je veselé miesto, kde všetci spolu vychádzajú a nikdy nie je núdza o zábavu. Vo výbornej atmosfére sa najlepšie cvičí. Neustále sa porovnávame a kamarátske súperenie nás posúva dopredu.

Zásobte sa zdravými pochúťkami

Z drobností, ktorú si cez deň môžem dať kedykoľvek, preferujem ovocie. Najmä grepy a mandarínky. Nepohrdnem však ani kúskami kvalitného sušeného mäsa, prezrádza  vrcholový ragbista Maro Itoje.

Striedajte rôzne druhy kardio cvičení

V predsezónnej príprave máme dvakrát týždenne náročné bežecké tréningy. Nie sú však len o behu, zapájame do nich aj fitnes cvičenia a dokonca aj zápasenie.

Slide tackle didn't work this time 😭

A post shared by Maro Itoje (@maroitoje) on

Zamerajte sa na výbušnosť

Výbušný pohyb je pre ragbistov kľúčový. Takmer všetko preto robíme vo vysokej intenzite. Ak do tréningu nedávate sto percent, plytváte časom. Tvrdá práca však zaručene prinesie ovocie.

Čítajte tiež:

Cukrovka, obezita či únava. Stačí znížiť teplotu domácnosti

Sekty, ktoré neustále šokujú celý svet svojou absurdnosťou

Ako sa starať o tetovanie. Návod, aby sa vám tetovanie zahojilo správne 

 


Zdroj:http://www.telegraph.co.uk/men/active/maro-itoje-10-ways-get-fit-lion/

ZANECHAŤ ODPOVEĎ