Ako dostať firmu, či miesto na Google Mapy a overenie záznamu

0
5177

Google miestaPri vyhľadávaní firiem, ale aj v rámci vlastnej propagácie, je nevyhnutné riešiť dostupnosť a vôbec lokalizáciu danej prevádzky, či sídla. Byť na mape a v správnych zoznamoch je dôležité, o to viac, ak ide o zoznam a mapu najväčšieho a najznámejšieho vyhľadávača, ktorého súčasťou sú azda najnavštevovanejšie mapy na svete. Dostať svoju firmu, pobočku, predajňu, prevádzku, kanceláriu, či inštitúciu na Google Mapy sa zdá byť vždy komplikovanou záležitosťou, no nie je to tak zložité, ako sa zdá. Pozrime sa na túto možnosť dnes spoločne.

Google miesta
Prvým krokom, ktorý potrebujete spraviť skôr, ako budete môcť pridať miesta na Google mapu, je zriadenie konta, alebo prihlásenie do vášho konta na Google.com. Prejdite následne do http://www.google.sk/miesta
Kde si pozorne preštudujte možnosti vášho odkazu a nájdite voľbu pre pridanie novej firmy. V slovenskom rozhraní je táto voľba uvedená ako „Pridať ďalšiu firmu“, pričom je možné nahrávať dáta aj hromadne pomocou súborov XLS, XLSX, ODS, CSV, TSV alebo TXT. Pre menej skúseného užívateľa je odporúčané zadávanie jednotlivo.

Pridanie firmy na Google mapy
Pridanie firmy začína overením, či číslo už nie je v databáze zobrazovaných firiem. Až po tomto overení a zistení, že je možné novú lokalitu pridať, je možné zadať údaje o svojej firme. Údaje je vhodné vypisovať pravdivo a presne podľa názvu. Medzi povinné položky patrí krajina, adresa a názov firmy a kategória služieb. Voliteľné údaje a určite je dobré ich využiť, je možnosť nahratia fotografie prevádzky (budova, priestor), možnosť zadania pracovnej doby, ponuka a možnosť platby.

Výsledok až po overení
Zadanie firmy je nutné overiť. To je možné pomocou SMS správy, prostredníctvom telefonujúceho automatu, alebo listu, ktorý z Googlu príde na vami zadanú adresu v priebehu dvoch týždňoch a následne kód z listu zadáte do svojho formuláru so záznamom adresy. Od tej chvíle Google eviduje záznam miesta a postupne sa začnete objavovať aj na mapách, napríklad pri vyhľadávaní danej služby, firmy, či adresy. Telefonické overenie prostredníctvom telefonátu je tak trochu nedokonalé. V prípade registrácie slovenskej firmy nezmyselne volá rusky hovoriaci automat. Následne hovorí po anglicky, no pokiaľ ste mu kód nerozumeli ani v jednom jazyku, tak ako v nejednom prípade už bolo, odporúčame overenie prostredníctvom listu, ktoré je ako voľba na výber aj naďalej.