Ktoré časti Slovenska slabo propagujeme? Slovenský raj a sever

0
1940

Slovensko je nádherná krajina, ktorá oplýva nesmiernym kultúrnym, prírodným a historickým bohatstvom, napriek tomu turistom propagujeme stále tých istých 15 vecí, ktoré musia vidieť, no keďže nikde neuvedieme, ako sa tam dostať a čo ešte ďalšie na tom mieste vidieť, nie každý po takom cieli aj siahne. V našej veľkej jesennej ankete sme sa pýtali ľudí, ktoré miesta na Slovensku považujú za veľmi slabo propagované a dostávali sme veľmi zaujímavé odpovede, veľmi pestré, pričom len 16 odpovedí znelo „neviem“ a približne dvadsať sa vyslovilo, že propagáciu potrebuje kompletne celé Slovensko a viacero miest. V konkrétnych názvoch sme nachádzali obce, mestá aj oblasti. Kde sa ľudia najčastejšie názorovo stretávali?

Slovenský raj vedie, potrebuje pomôcť
Nachádzali sme priebežne rôzne regióny, v ktorých sa zdalo, že jasne bodujú Kysuce, Orava a Liptov, ktoré by si nepochybne zaslúžili oveľa výraznejšiu reklamu a aktívnu propagáciu, no nakoniec sa v kompletných výsledkoch objavila na prvom mieste lokalita, za ktorú dávali hlasy ľudia z celého Slovenska bez rozdielu adresy. V tomto prípade sme si totiž k tabuľke ponechali aj mestá jednotlivých hlasujúcich, aby nám bolo jasné, či za Slovenský raj hlasuje naozaj len obyvateľstvo v jeho okolí. Slovenský raj prekonal štvornásobne Banskú Štiavnicu, desaťnásobne Terchovú a trojnásobne Kysuce. Napriek tomu, aký krásny je Slovenský raj, čo všetko obsahuje a aké miesta v ňom sú, musíme súhlasiť. O Slovenskom raji veľa nie je počuť, v zahraničí jeho propagácia takmer vôbec nie je a oblasť by si to zaslúžila.

Ktoré regióny nasledujú v slabom marketingu a propagácií podľa našich čitateľov? Nasledovná tabuľka nech je prehľadom jednotlivých výskytov z tých najčastejších. Slováci však podľa výsledkov kampane majú prehľad o Slovensku a hlasovali často za miesta, ktoré nie sú priamo ich domovom.

  1. Slovenský raj
  2. Orava
  3. Kysuce, prípadne spojitosť s obcami na Kysuciach
  4. Liptov, prípadne spojitosť s Liptovskou Osadou a Mikulášom
  5. Bardejov
  6. Vysoké Tatry, prípadne uvádzané ako Tatry
  7. Zemplín, prípadne Zemplínska Šírava
  8. Banská Štiavnica
  9. Domaša
  10. Východné Slovensko (uvádzané jasne a stručne)
  11. Pieniny, tiež uvádzaný ako PIENAP

Ďalej v počte nasledovala Bratislava, Muránska planina, Štúrovo, po nich Banská Bystrica, Bojnice, Terchová a ďalšie miesta. Po všetkých kampaniach, ktoré sa za brutálne peniaze realizovali a nepriniesli výsledky, vyzerajú úspešné pokusy jednotlivcov naozaj trpko. Jednotlivci, ktorí nakrútili video a nepotrebovali vystavovať šialené faktúry, dokázali v rôznych rokoch na internete zaujať a spropagovať Slovensko. Či už športovci, alebo turisti v Tatrách, rôzne hudobné videá, alebo posledne parkour videá, ktoré taktiež zaznamenali úspech. Propagácia výnimočných miest sa dá robiť dvoma spôsobmi. Starými, údajne osvedčenými spôsobmi, kde sa dve strany dohodnú, že to musí fungovať a cez faktúru vznikne nejaká kampaň, alebo uvažovaním a kreativitou, kde nikto nechce zarábať, ale naozaj pomôcť. Ak viete o nejakom spôsobe, ako spropagovať miesta uvedené v zozname vyššie, radi sa nezištne zapojíme. Tak teda vymýšľajte a v konečnom dôsledku si tak pomôžeme navzájom.