Virtuálna realita dokáže aj liečiť

0
1087
Virtuálna realita dokáže aj liečiť
Ohodnoť článok

58461314 - smile happy woman shopping online by vr headset glasses of virtual reality at home, asian beauty

Ak ste si doposiaľ mysleli, že virtuálna realita môže slúžiť len na zábavu, tak ste sa zmýlili. Hovorí vám niečo pojem terapia virtuálnou realitou? Ž e nie? Tak vedzte, že je to možnosť ako liečiť chorých ľudí.

Terapia virtuálnou realitou

Terapia virtuálnou realitou už nebude iba o odvádzaní pozornosti od prebiehajúcich mozgových operácií, ale presunie sa k vytváraniu multizmyslových prostredí. Ich cieľom bude oklamať mozog a dostať ho do biologického stavu, ktorý sa nedá vyvolať nijakými liekmi. Virtuálna realita by sa mala spočiatku používať na liečenie psychologických problémov, napríklad fóbií, závislostí a podobne. Nebude však dlho trvať a bude schopná ovplyvňovať aj fyzickú úroveň, napríklad pri takzvanej neurorehabilitácii.

Spoločnosť Mindmaze, ktorá je priekopníkom v tejto oblasti, už vytvára virtuálne prostredia pre pacientov po mozgovej porážke. Ich cieľom je znovu naštartovať ľudský mozog a obnoviť mobilitu v ochabnutých končatinách. Keďže sa virtuálna realita stáva čoraz dostupnejšou, môžeme v tejto oblasti určite očakávať viac pokusov, ktoré sa budú naďalej usilovať odhaliť, čoho všetkého je schopný ľudský mozog. A budúci pacienti kognitívno-behaviorálnej terapie či systematickej desenzibilizácie sa s ňou zrejme budú v rámci svojho liečenia stretávať čoraz častejšie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ