Umelá krv, ako skutočná: ako ju vyrobiť z dostupných surovín

1
26636

krv na HalloweeneOnedlho tu máme strašidelný Halloween a ľudia po roku opäť radi siahnu po strašidlách, vyrezávaných tekviciach a rôznych večierkoch, kde sa budú snažiť zaujať buď originálnou maskou, alebo nápadom, prekonávajúcim iných. Americká kultúra počas Halloweenu posunula celú tradíciu do rozmerov, kedy jednoducho dobrá maska boduje. V snahe docieliť čo najlepší efekt však bude väčšine ľudí niečo chýbať. Červená fixka nedocieli dojem pravej krvi a kečup je skôr nevydarený vtip z lacného filmu. Máme preto pre vás jednoduchý tip, ako si vyrobíte vlastnú krv bez veľkej námahy, pri ktorej nebude možné na prvý pohľad rozoznať, či je pravá, alebo nie.

Upozornenie:
Pred prečítaním návodu si dovoľujeme požiadať, aby ste nasledovný návod na umelú krv nepoužívali na vytváranie infarktových stavov svojim rodičom, priateľom a kolegom. Upozornite ich vopred, že nejde o skutočnú krv. Zároveň nenesieme zodpovednosť za škody, ktoré farbivom spôsobíte. Používajte preto kostými vlastné, nie z požičovne a pri bozkávaní, či zábave na čalúnení priateľov, buďte obzvlášť opatrní. Používajte s mierou a neprejedzte sa sladkým.

Typ 1. – potrebujete
1dcl vody
1dcl červeného sirupu, najlepšie jahodového
červený sirup na palacinky, ak malinový, vyhnite sa jadierkam a príliš hustej konzistencii
potravinárske farbivo červené, zelené a modré
kukuričný škrob na zahustenie
ďalšia ingrediencia na zahustenie môže byť aj hustejšia čokoládová poleva

Postup prípravy
Diel vody zmiešajte s dielom červeného sirupu, pridajte červené farbivo až dosiahnete jasný červený odtieň. V medicíne a pri záchranárskej práci sa rozlišuje vážnosť krvácania podľa farby krvi. Červená krv pochádza zo žíl, hnedá krv je už veľmi vážnym krvácaním tepien. Ak chcete docieliť práve hnedý odtieň, pridávajte zelený a následne modrý odtieň len veľmi mierne a to za stáleho miešania. Celú konzistenciu zahustite malou lyžičkou škrobu, ktorý docieli hustejšiu konzistenciu podobnú na krv. Pridajte čokoládovú polevu a zhodnoťte, či je potrebné pridať buď ešte mierne vody, sirupu a samozrejme polevy na palacinky. Zelená a modrá potravinárska farba slúžia len ako doplnenie do „tepnového“ odtieňa krvi. Príliš fialový odtieň viete stiahnuť pridaním červenej a zelenej farby. V prípade priveľmi tekutej konzistencie pridajte postupne po troche ďalší škrob.

Na prvý krát sa to vôbec nemusí podariť, chce to odhadnúť pomer, pretože nie každá poleva a sirup majú podobnú konzistenciu. Horšie je, že v obchode sa vyberá podľa obalu a nie podľa farby a konzistencie. Nie každý obal totiž pustí nahliadnuť, či ochutnať.

Typ 2. potrebujete
sójová omáčka
červené farbivo

Dve základné suroviny, ktoré vám budú môcť celkom postačiť na docielenie malého množstva krvi, ktorá by mala niekde tiecť, alebo túžite po zvrátenej scénke vytekajúcej krvi z vašich úst. Samozrejme, to platí za predpokladu, že vám nevadí sójová omáčka. Pokiaľ ju chcete použiť na spôsob prvej spomínanej, môžete pridať škrob na jej zahustenie, no nie každá sójová omáčka dovolí používať túto krv na farbenie a vytváranie dojmu skutočnej krvi na vašej pokožke, či šatách.

Využitie
Touto krvou by sa mali inšpirovať filmári. Lacné horory využívajúce kečup sú na smiech. Látku, ktorú si vytvoríte týmto návodom, už je možné skôr považovať na prvý dojem za krv, pretože bude disponovať aj konzistenciou a aj farbivosťou. O krvavej farbe vás presvedčí aj práca s tekutinou, ktorá bude mať rovnaké vlastnosti ako klasická krv. Skutočná krv nesie zápach po železe, keďže ho obsahuje. Táto krv sa však bude dať aj piť. Samozrejme, pokiaľ máte radi veľmi sladké. Využijete ju na vytváranie originálnych fotografií, keď steká po rukách a pri inej halloweenskej zábave.

Na záver jedno video, ktoré môžete použiť na inšpiráciu make-upu

Comments are closed.