Moslimovia v Londýne protestovali proti Isis a médiá to zámerne odignorovali. Takto šíria Islamofóbiu.

0
4774

Médiá majú veľkú silu a čítanosť niektorých internetových magazínov dosahuje astronomické čísla. S takouto veľkou čítanosťou prichádza aj istá forma zodpovednosti, kde si treba dáva veľký pozor na to, čo napíšeme. Ľudia totiž často veria všetkému, čo vidia na internete bez akejkoľvek potreby overenia zdrojov. Takto sa šíri strach, polopravdy, klamstvá alebo napríklad aj Islamofóbia. Úplne ukážkovým príkladom boli víkendové protesty proti Isis v centre Londýna, ktoré organizovali tamojší moslimovia. Organizátori sa však sťažujú, že tento významný moment mnohé médiá odignorovali. Živia v ľudoch Islamofóbiu a Moslimovia v Londýne krútia hlavou. Terorizmus nemá náboženstvo.

Moslimovia v Londýne protestovali proti Isis a médiá to zámerne odignorovali. Takto šíria Islamofóbiu.

Táto demonštrácia bola veľmi málo propagovaná a „nezaslúžila“ si toľko pozornosti ako každý jeden teroristický útok v Európe, ktorých je v poslednej dobe neúrekom. Prečo? Prečo v nás médiá živia Islamofóbiu a o tom, že nie každý Moslim je terorista nikto nenapíše? Nie je to pre média vzrušujúce a myslia si, že by to nepredalo ich výtlačky. „Ak skupina Moslimov urobí niečo dobré, nikto sa o tom nezmieni nikde. Ak sa však stane niečo zlé, je to na prednej stránke každého výtlačku. Kŕmenie haterov a širenie strachu – inak sa to nedá nazvať“. Povedal pán Mohammed Al-Sharifi pre denník The Independent, ktorý bol ako dobrovoľník na tejto akcii.

1_islam na slovensku

Na svojom Twitteri však zverejnil svoju nespokojnosť a jeho príspevok obletel celý svet. Prečo? Ľudia sa hnevajú na médiá a nepáči sa im, čím sú denno denne kŕmení. Ako sú na tom Slováci a Islamofóbia? Opýtali sme sa slovenského cestovateľa, Petra Hoffereka, ktorý žil medzi Moslimmi pol roka:

„Počas svojich ciest som mal nespočetné skúsenosti s moslimami či už v moslimských krajinách, alebo aj v prevažne kresťanských. Len počas svojej najdlhšej, 14-mesačnej cesty som strávil dokopy asi 7 mesiacov v prevažne moslimských krajinách a musím povedať, že práve odtiaľ som mal tie najlepšie zážitky. Moslimovia sú veľmi priateľskí, pohostinní a príjemní ľudia. Mnohí na mňa pozerali ako na pútnika a ich náboženstvo káže pútnikom pomáhať. Niektorí brali náboženstvo naozaj vážne a modlili sa 3-krát denne, niektorí sa nemodlili vôbec. Nikdy som však od nikoho z nich nepočul nič zlé na adresu iných náboženstiev. Práve naopak, často som počúval názor, že každé náboženstvo je len inou cestou k tomu istému cieľu a dôležitý je ten cieľ. Keď je človek dobrý, tak je jedno, k akému bohu sa modlí. Preto si myslím, že by sme sa od moslimov mohli učiť tolerancii.“

ZDROJ: http://www.independent.co.uk/news/uk/home-news/muslim-anti-isis-march-not-covered-by-mainstream-media-outlets-say-organisers-a6765976.html