Naučte sa za 2 týždne cudzí jazyk, láka internetový podvod

13
18336

Poriadny internetový podvod, ktorý propaguje CENTRUM.sk zrejme nevedomky, prezentuje akúsi zázračnú metódu, ako sa naučiť cudzie jazyky rýchlo a ľahko. Opäť táto metóda zneužíva najmä ľudí v problémoch, ktorí potrebujú zdokonaliť v jazyku najmä pre stúpajúcu povinnosť jazykových znalostí pre získanie práce. Falošné stránky plné výmyslov a falošných informácií tvrdia, že akýsi doktor Magnus Carlsson má účinnú metódu, ako sa naučiť cudzí jazyk veľmi rýchlo. Takúto sprostosť si mohli nechať pre seba. Naučiť jazyky Slovákov je niečo celkom iné, ako naučiť niektorý svetový jazyk Švéda, Nemca, či Holanďana. Ale tento prípad je o inom, ako o ľahkosti a ťažkosti naučiť sa cudziu reč. Nechutný podvod na ľudí spočíva vo vymyslenom ksichte, vymyslenom odborníkovi a akejsi vymyslene metóde, ktorá má z ľudí vytiahnuť čo najviac peňazí. Dovolíme si uviesť niekoľko faktov, ktoré sú základným kameňom tohto tvrdenia, ale tiež kameňom úrazu celého podvodu na ľudí.

falosny-podvod-jazyky

 

Úplný základ celého tohto podvodu tvorí vymyslené meno vymysleného odborníka. Fotografia profesora, ktorý drží akúsi starú knihu, nemá predsa nič spoločného s výučbou jazykov. Naozaj ide o odborníka, ktorý nám predstavuje svoj vynález? V žiadnom prípade. Fotografia je ukradnutá, podobne ako identita. Na snímke je totiž profesor na univerzite v Belfaste menom John “Jack” Foster, ktorý nemá nič spoločné s výukov jazykov a neovláda 22 jazykov, ako píšu bludy na vymyslenom webe. Profesor ani nevie, že je takto hnusne zneužitý. Fotografia mohla byť odcudzená napríklad z týchto stránok:
http://www.independent.co.uk

 

Problémy stránok:

  • neriešime výsledný produkt a to, čo vám príde po zaplatení horibilnej sumy, ale fakt, ako veľmi sa snažia ľudí oklamať.
  • referencie sú vymyslené
  • špekulanti, ktorí vytvorili tieto stránky, vytvorili reklamné bannery rozvešané po Atlas.sk a Centrum.sk, pozostávajúce z grafiky stiahnutej ako screenshot tohto kresťanského videa: https://vimeo.com/70307745 , čiže reklamný banner o tom, že táto konkrétna žena sa naučila cudzí jazyk, sú hlúposti a výmysly.
    falošná jazyková metóda
  • komentáre pod stránkou nie sú facebook komentáre, len kopírujú dizajn a snažia sa vyvolať dojem
  • komentáre pod článkom používajú obrázky kradnutých identít a mien, ktoré sú zhodné s falošnými stránkami zameranými na predaj tabletiek zo zelenej kávym z Acai ovocia, rôzne falošné prípravky a falošný prášok na chudnutie Nidora.
  • stránky neustále zobrazujú falošné informácie, že Andrej z Galanty objednal práve tovar, prípadne sa strieda s iným menom. Ide o generované hlásenia, nie reálne.
  • text webu je príšerný, zle preložený s translatorom, akoby ani nemali záujem osloviť Slovákov
  • vzhľadom na rozsiahle zobrazovanie je vysoké riziko, že na ľudí predsa len tieto stránky zapôsobia.
  • falošný magazín pôsobí poburujúco. Tiež sme magazínom, no to, čo predvádza tento tu, je urážkou našej práce. Facebook počet lajkov a rwteetov je len obrázok, žiadne reálne číslo. Klamstvo je aj tvrdenie o prvej zákazníčke, či kompletne celý obsah. Falošný fingovaný magazín nemá jediný klikateľný odkaz inam, ako na tento konkrétny podvod voči ľuďom.

Stránka s popisom a skúsenosťami „zákazníkov“
Ani jeden zo zákazníkov, ktorí majú slovenské mená a píšu blúdy o zázračných rekordoch ich výuky cudzieho jazyka, nie je skutočný. Všetky príbehy sú vymyslené a každá jedna fotografia je kradnutá, rovnako ako je vymyslená identita, ktorá má pritom predávať. Tento neznámy výrobok má jediné referencie falošné a fingované výmysly.

  • Muž, ktorý sa na stránkach nazýva Damián Abramovský, je v skutočnosti fotografia stiahnutá z 123RF.com, ide o tohto pána, modela: http://www.123rf.com
  • Muž, ktorý nesie ohavne skomolené meno Jural Kollár, je v skutočnosti fotografia získaná vo fotobanke Shutterstock: http://www.shutterstock.com

Comments are closed.