Na Facebooku žiadajú modlitby za uzdravenie pre už 2 roky mŕtveho chlapca

0
2394

Zvrátený spôsob fungovania popularity stránok sme už preberali neraz. Najnovší prírastok medzi internetovými grázlami môžeme nájsť na zahraničných facebook stránkach „I love my Mother“ s počtom fanúšikov 101 tisíc. Stránky napriek imidžu patria mladému (s najväčšou pravdepodobnosťou) Indovi, ktorý si robí z ľudí „dobrý deň“. Na svojich stránkach doslova vyžaduje zdieľanie a lajkovanie svojich fotografií nezmyselným ba priam absurdne drzým spôsobom. Jednoducho si to vyžiada. Mimo žiadosti v texte však vyžaduje zdieľanie a zvyšovanie popularity svojich stránok aj fotografiami, ktoré sa snažia citovo zasiahnuť a pomerne úspešne. Len táto fotografia, ktorá zneužíva tragédiu malého chlapca, ťaží z textu „Neignorujte, potrebuje vaše modlitby – 1 like = 1 modlitba a 1 zdieľanie = 100 modlitieb“. Ľudia, ktorí reagovali a poslúchli tak prejavili trochu zvláštnu ochotu pomôcť. V žiadnom prípade však nejde o pomoc chlapcovi, ale opäť len o pomoc mladému Indovi, ktorý stránku vyrobil a fotografiu zneužil. V tomto prípade mladý blázon ukradol fotografiu chlapca, ktorý je už mŕtvy a žiada pre neho modlitby!? Fotografiu totiž ukradol zo zahraničných médií.

Podvod Facebooku s like na chlapca

Zneužitý mŕtvy chlapec
Na fotografií, za ktorú sa máme modliť je v skutočnosti už 2 roky mŕtvy chlapec Robbie Middleton, ktorý zomrel v 13 rokoch po podpaľačskom útoku. Informácie o ňom sa objavili aj na sloenskom portáli Topky.sk. Napriek tomu ľudia vo vysokom počte zdieľajú, lajkujú a „modlia sa tak“ za jeho „uzdravenie“ na príspevku uvedenom len nedávno. 383 361 lajkujúcich modliacich a 13 766 zdieľačov to očividne s pomocou myslelo vážne, ale nad svojou „pomocou“ príliš zároveň neuvažovalo.

Ďalší zneužitý obrázok na rovnakej stránke. Túto fotografiu, ktorú taktiež nájdete na „I love my mother“ a nemá veľkú spojitosť s tématikou a ani mladým autorom stránok, nájdete o niečo staršiu napríklad na Pinterest.com:
Podvod na Facebooku

Odporúčanie
Nikdy nezdieľajte a „nelajkujte“ podobné fotografie. Nahláste ju správcom, keďže takéto konanie a naháňanie popularity podvodom je proti samotným pravidlám samotného Facebooku. Trend vyžadovania zdieľaní a „pomoci“ cez like a zdieľanie je dnes populárny. Zakladá na absurdnosti, nereálnosti a často hlúposti. Fotografie ukradnuté z internetu zachytávajú často osudy ľudí, ktoré sa udiali pred rokmi. Ich zneužívanie na takéto účely je následne často smutne absurdné a zarážajúce.