Trumpove impérium preberajú jeho synovia

0
742
Trumpove impérium preberajú jeho synovia
Ohodnoť článok

67531029 - saint louis, mo, usa - march 11, 2016: donald trump salutes supporters at the peabody opera house in downtown saint louis

USA: Trump potvrdil, že kontrolu nad jeho firmami preberajú dvaja synovia

(TASR) – Novozvolený prezident USA Donald Trump na tlačovej konferencii v newyorskom mrakodrape Trump Tower potvrdil, že kontrolu nad jeho obchodnými spoločnosťami prevezmú po jeho nástupe do Bieleho domu dvaja synovia.


Tip redakcie: Ruská snaha skompromitovať Trumpa


Trump odovzdal impérium

Trump na tlačovej konferencii s vyše 300 novinármi ukázal na kopy dokumentov na stole v prednej časti pódia a povedal, že podpísal „odovzdanie úplnej kontroly“ nad firmami do rúk svojich synov Donalda Trumpa ml. a Erica Trumpa. Urobil tak podľa svojich slov preto, aby zabránil konfliktu záujmov, keď sa stane prezidentom. „Spoločnosť budú riadiť Don a Eric,“ potvrdil Trump.

Novozvolený šéf Bieleho domu už v minulosti prisľúbil, že ešte pred nástupom do úradu 20. januára odstúpi rodinné realitné impérium. Doteraz sa podieľal na vlastníctve alebo riadení približne 500 spoločností, ktoré tvoria Trump Organization.

Trump usporiadal dnešnú tlačovú konferenciu pôvodne preto, aby vysvetlil, ako pôsobenie v prezidentskej funkcii oddelí od svojich rozsiahlych medzinárodných podnikateľských záujmov a aktivít. Už skôr povedal, že to bude „jednoduché a veľmi prosté“ riešenie. Na tlačovej konferencii sa však venoval najprv téme vzťahov s Ruskom, ktoré podľa niektorých správ médií údajne o ňom zhromaždilo kompromitujúce materiály, ďalej vzťahom s ruským prezidentom Vladimirom Putinom, ale aj tvorbe pracovných miest.

Čítaj tiež:

CES 2017: Nový televízor od Sony má reproduktory na celej ploche

CES 217: Tento dvoj-terabajtový flash disk ponúka viac úložného priestoru ako MacBook

Nenechajte si ujsť medzinárodnú výstavu psov

ZANECHAŤ ODPOVEĎ