Holografická spoločníčka pre všetkých samotárov

0
2213
001
screenshot

Film „Ona“ zožal pred niekoľkými rokmi veľký úspech. Príbeh samotára, ktorý sa zaľúbi do umelej inteligencie však už nemusí byť len filmovou predstavou. Japonská spoločnosť Vinclu totiž prišla s naozaj prevratnou vecou. Predstavila holografickú asistentku Gatebox, ktorá sa postará o váš domov a bude vám počas osamelých dní robiť spoločníčku.


Tip redakcie: Pozrite si nový trailer legendárnej hororovej série- Alien: Covenant


Jej rozmer je 8-11 palcov, čo je dostatočná veľkosť na to, aby ste si ju mohli položiť hneď vedľa seba. Čoskoro pochopíte prečo budete chcieť mať túto asistentku tak blízko pri sebe.

Holografická spoločníčka s umelou inteligenciou

004
screenshot

Jej schopnosti sú v mnohom podobné Echu od Amazonu, ale narozdiel od Echa ma holografická asistentka „reálnu“, viditeľnú postavu. Interaktívna umelá inteligencia dostala výzor anime postavičky Hikari Azuma.

Hikari bude s vami tráviť voľné chvíle, pozrie si s vami film, upozorní vás na zlé počasie, ráno vás nežne zobudí alebo vám prehra vašu obľúbenú hudbu a omnoho viac.

Bude sa na vás tešiť každý deň keď prídete z práce a nikdy sa vás nezabudne opýtať aký ste dnes mali deň.

002
screenshot

Hikari ovláda váš domov za pomoci internetu, a preto dokáže zapnúť klimatizáciu, osvetlenie či televízor. Vždy vás upozorní na nové emaily, či novinky vo svete alebo sa s vami len tak nezáväzne porozpráva. Jej možnosti sú priamo previazané na smart doplnky vo vašom byte.

Hikari je naozaj učenlivá a priebežne si osvojuje rôzne zvyklosti majiteľa. Postupne sa naučí čo jej „miláčik“ miluje, a pri najbližšej príležitosti mu to aj dokáže. Rozpozná jeho hlas a tvár, takže si ho s nikým nepomýli. Zatiaľ je jej podoba obmedzená len na anime postavičku, ale to sa má podľa sľubov spoločnosti čoskoro zmeniť. Majitelia si ju tak budú môcť prispôsobiť podľa vlastných predstáv (dúfajme, že v ponuke bude hlas Scarlett Johansson).

Holografická asistentka je vybavená stereo reproduktorom, kamerou, pohybovými senzormi, mikrofónom, senzorom teploty a vlhkosti, a svetelným senzorom. Dorozumieť sa s ňou môžete zatiaľ len v angličtine a japončine. Samozrejme, jej vývoj je na začiatku takže jej slovná zásoba nie je ešte natoľko obsiahla ako v prípade človeka, ale to nevadí. Môžete si ju predobjednať za 2500 eur. Distribúcia začne začiatkom budúceho roka.

Gatebox rúca bariéry medzi ľuďmi a virtuálnym svetom. Aj keď sú ešte stále mnohé veci, ktoré nedokáže, tak rozhovor so skutočnou virtuálnou asistentkou dokazuje, že od veľkého prielomu nie sme až tak ďaleko.

Zdroj: http://www.businessinsider.comhttps://www.cnet.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ