Zubná pasta ako tehotenský test: mýtus alebo fakt

0
4087

Tehotenské testy nie sú najlacnejšie, preto ľudia často hľadajú alternatívy, ako ho nahradiť. Najnovším hitom sa stala zubná pasta.

Ako to celé začalo? Na YouTube sa objavilo video, podľa ktorého zistíte, či čakáte dieťa, pomocou obyčajnej zubnej pasty. Video sa začalo šíriť ako oheň a bum, tisícky ľudí začali túto novú metódu skúšať doma.

Podľa videa stačí zmiešať zubnú pastu s vlastným močom a počkať, či sa zmes nezmení na modrú spenenú hmotu. Na výsledok si počkáte len tri minúty!

Odborníci na danú tematiku však na seba nenechali dlho čakať.

Vo videu sa spomína, že zmena farby a textúry je výsledkom reakcie na hormón choriogonadotropín (HCG), ktorý začne telo produkovať po tom, ako sa oplodnené vajíčko prichytí na stenu maternice. Takto fungujú aj tehotenské testy.

Dr. Alex Eskander však vysvetľuje, že táto teória je nezmysel. „Neexistuje žiadny vedecký dôkaz o tom, že by kombinácia moču a zubnej pasty dokázala odhaliť tehotenstvo. Moderné tehotenské testy dokážu graviditu potvrdiť alebo vyvrátiť už 12 dní po oplodnení, teda ešte pred prvou omeškanou menštruáciou. Ak máte podozrenie, že ste tehotná, jasnú odpoveď vám dá overený tehotenský test použitý 3 až 5 dní po omeškanej menštruácii. Určite nie zubná pasta.“

Ak si tda chcete byť istí, na pastu sa radšej nespoliehajte.

Čítajte tiež:

Facebook skenuje vaše profilové aj tagnuté fotografie

Nobelovu cenu za medicínu si odniesli vedci študujúci biologické hodiny

Vedci pracujú na výrobe antikoncepcie pre mužov


Zdroj: http://www.independent.co.uk/life-style/health-and-families/toothpaste-pregnancy-test-does-it-work-how-results-bubbles-positive-negative-a7980171.html

ZANECHAŤ ODPOVEĎ