Vhodné krmivo pre psov ako základ ich krásy a zdravia

0
513
Zdroj obrázku: Happy monkey / Shutterstock.com

Správna strava je pre zvieratá mimoriadne dôležitá. Platí to aj pre psov, ktorým môžete v dnešnej dobe zadovážiť aj špeciálne potraviny pri určitých zdravotných problémoch.

Hľadáte krmivo pre psov a nechcete stúpiť vedľa? Robíte dobre. Správnym výberom mu môžete veľmi pomôcť hlavne po zdravotnej stránke. Nemusí však ísť o banálnu záležitosť. Na internete sa dnes môžete dočítať o mnohých trendoch, no nie všetky sú založené na tých správnych faktoroch úspechu.

V prvom rade musíte myslieť na zdravotnú stránku vášho domáceho miláčika, hlavne teda na určité špecifiká. Nie každé krmivo bude v tomto smere vhodné. Aby ste mu nebodaj nechtiac neublížili, vždy si pozorne prečítajte zloženie vybraného produktu. Ak skúšate určitú novinku, začnite s menším balením a vyskúšajte, či bude naozaj psíkovi chutiť a aká bude reakcia jeho organizmu. Myslíte však na to, že sa to môže prejaviť až po pár týždňoch.

Aké granule pre kastrovaných psov a fenky?

Panakei.sk vám ponúka široké spektrum krmiva. Na svoje si prídu aj majitelia psov po kastrácii. V tomto prípade odporúčame granule pre kastrovaných psov a fenky. Ide o hypoalergénne krmivo postavené na senzitívnej receptúre a slovenského mäsa z vysokej zveri. V tejto stave sa nachádzajú aj prírodné oleje či byliny, ktoré dosiahnu dokonalú symbiózu výživy zvieraťa. V žiadnom prípade v ňom nenájdete tieto nevhodné zložky:

  • Konzervanty (BHT, propylgalát, BHA)
  • Dochucovadlá (chlorid solný)
  • Lepok (kukurica, jačmeň, pšenica)

Pozor na alergické reakcie

Nie každý vie o tom, že aj zvieratá môžu trpieť alergiami. Pes s alergickou reakciou má svoje špecifické požiadavky aj pri strave. Spúšťačom môže byť takmer každá látka obsiahnutá v krmive. Pozor si dávajte najmä na nekvalitné granule či rôzne arómy alebo umelé príchute. Alergia sa prejavuje napríklad zvracaním, odmietaním žrania, pomalším dojedaním, problémami s kožou či začervenané lysiny. Dbajte na zdravie vášho miláčika a doprajte mu tú pravú stravu, aby ste sa spomenutým komplikáciám čo najefektívnejšie vyhli.

Čítajte tiež:

ZANECHAŤ ODPOVEĎ