Biznis oblečenie pre pánov: Pozor na bežné chyby

0
2206

Máme niekoľko rád pre mužov, ktorí nosia biznis oblečenie každý deň. Hlavná je rovnováha a dávať si pozor na tieto bežné chyby.

53356672 - full length portrait of young businessman running on city street

Je dôležité nájsť rovnováhu medzi nudným a, naopak, príliš výrazným pracovným outfitom. Nechcete v kancelárii príliš vytŕčať z davu, ale ani nechcete pôsobiť ako sivá myš. Pozor teda na tieto bežné chyby.

Prílišná naškrobenosť

Pozor, aby ste to pri hľadaní dokonalého outfitu neprehnali. Dať si na rovnakú udalosť úplne rovnaký oblek môže zdôrazniť fakt, že biznis oblečenie je v skutočnosti len uniforma.

Prílišná zladenosť ju len zdôrazní. Budete pôsobiť puntičkársky a narcisticky.

Predstavte si Patricka Batemana v Americkom Psychu — radšej skúste inú taktiku.


Tip redakcie: Ako sa obliecť na motorku


Priveľa doplnkov

Treba dať pozor aj na to, aby ste to, naopak, neprehnali s dokazovaním vlastnej originality. Priveľa doplnkov môže na okolie pôsobiť rušivo a narušiť tak dojem, o ktorý sa snažíte.

Priveľa všetkého proste škodí. Pôsobí to chaoticky a je to pre okolie znak neistoty.

Kľúčom k štýlu je odmietnutie. To, čo si dáte na seba, je rovnako dôležité ako to, čo necháte v skrini. Väčšina mužov potrebuje len tri doplnky: pekné hodinky, pár dobrých manžetových gombíkov a, ak ste ženatý, jednoduchú svadobnú obrúčku.

Priveľa vzorov

Vzory sú skvelé. Príliš veľa vzorov v rámci jedného outfitu však funguje málokedy. Strakatosť oblečenia môže ľudí zmiasť a dostať z nich komplimenty, ktoré vôbec nemyslia vážne – iba chcú zachrániť situáciu, keď ich pristihnete, ako z vás nevedia spustiť oči. Okrem toho, že sa viac vzorov nehodí k biznis oblečeniu, je ich samotné kombinovanie niečo, čo nezvládne každý. V jednoduchosti je krása.

38397009 - mature man choosing clothes in shop

Príliš nudné oblečenie

Podľa niektorých ľudí značí nudný zjav človeka to, že je nemastný a neslaný aj osobnostne. Sú to tvrdé slová, ale nemožno poprieť, že je na nich niečo pravdy.

To, že na sebe máte rovnaký oblek ako všetci ostatní, neznamená, že musíte vyzerať rovnako. Oživte svoj outfit štipkou originality. Môžete skúsiť hravé ponožky, netradičný strih, kravatu, alebo zaujímavý doplnok.

Je dobré príliš nevytŕčať, ale pri pohľade z bližšia by ste nemali pôsobiť nudne.

Čítajte tiež:

8 trikov reči tela, ktoré nie sú ľahké, ale stoja za to

12 signálov, že žena chce byť dobývaná

Od sexu sú oveľa častejšie závislí muži


Zdroj:http://www.businessinsider.com/mistakes-men-make-with-their-business-attire-2017-6/#wearing-too-many-patterns-at-once-3

ZANECHAŤ ODPOVEĎ